Поражение в дербито срещу Гладбах II – четвърта поредна загуба за 1. FC Köln

Докато Гладбах II се изкачва в Регионалната лига, нещата за U21 на 1 ФК Кьолн вървят постоянно надолу.

Време за дерби в Регионалната лига. U21 на 1. FC Köln се срещна с U23 на Borussia Mönchengladbach в неделя. А отборът на Кьолн трябваше да използва няколко играчи, които наскоро играха за U21.

Рияд Смаич, Максимилиан Шмид и Джошуа Швиртен бяха в професионалния отбор за мача срещу TSG Hoffenheim в 19:30 ч.

Това не е добра поличба за отбора на Кьолн, който наскоро загуби три поредни мача. От друга страна, съперниците от Гладбах са допуснали само едно поражение в последните си десет мача.

И това беше очевидно при победата на Гладбах с 2:0. Борусия започна по-добре. Първото полувреме принадлежеше на гостите, които имаха повече от играта, а също и по-добрите шансове. След 45 минути обаче резултатът остава 0:0.

Note
Note

След смяната картината беше различна, Кьолн излезе по-добре от съблекалнята. Дълго време обаче не бе отбелязан нито един гол. До 72-ата минута, когато Семир Телалович от Гладбах вкара дузпа, за да поведе.

FC не се възстанови от това 0:1. През последните 15 минути Кьолн получи пет жълти картона. Когато хвърлиха всичко напред, Гладбах контраатакува в продължението на времето и вкара гол чрез Фил Бекхоф за 2:0.

Това беше четвърто поредно поражение за Кьолн, което е равносилно на слизане на 15-о място. С победата Гладбах се изкачи до десето място.

За 1. FC Köln тя продължава в събота (5 ноември, 14:00 ч.) с гостуване на SV Straelen. По същото време Гладбах ще играе у дома срещу SV Lippstadt.