Поражение в следващия тест мач – късен гол за безобидната страна на Бохум

VfL Бохум загуби тестовия мач срещу Парма Калчо в тренировъчния лагер. Офанзивно слабият Ревиерклуб допусна късен гол.

В края на тренировъчния лагер в Южен Тирол VfL Bochum претърпя още едно поражение в контролна среща. Клубът от Бундеслигата загуби с 0:1 (0:0) от италианския втородивизионен отбор Парма Калчо, след като допусна късен гол. Това беше четвърто поражение в петия мач от лятната подготовка за VfL.

Както и при поражението с 3:4 в проверката на XXL срещу Специя Калчо в сряда, мачът се игра на стадиона в Бриксен.

Този път отборът на треньора Томас Леч игра пред атмосферична публика. Фенове от Болоня и Мюнхен посетиха приятелския отбор на Бохум.

На терена обаче нямаше какво да се види през първото полувреме. Двоен шанс на Филип Хофман и Лукас Дашнер беше единствената забележителна офанзивна акция на VfL. Тъй като италианците също не предложиха почти нищо, те се оттеглиха на почивката без голове. Въпреки това за първи път през това лято Ревиерклуб не допусна гол през първото полувреме.

Letsch направи пет промени при подновяването на играта, включително включи Симон Цолер вместо Лукас Дашнер. И само след няколко мига нападателят вкара гол, за да поведе – уж защото съдията беше признал положение на засада (46-та).

Освен това и двата отбора пестяха акцентите около наказателните полета, което може би се дължеше и на многобройните смени. VfL имаше късмет добър четвърт час преди последния съдийски сигнал. Кристиан Ансалди от Парма стреля от наказателното поле над вратата (74-та минута). Защитникът на U19 Нико Божичкович, който малко преди това беше заменен, беше фаулирал.

Така че имаше много признаци за безголово равенство. Но пет минути преди края бе отбелязан гол. Тиас Бегич вкара от границата на наказателното поле, за да даде преднина на Парма (85-та минута) – защитата на Бохум не се беше защитавала достатъчно последователно. Резултатът остана 0:1 и VfL допусна четвърто поражение в четвъртата си поредна контролна среща.

След едноседмичен престой в Южен Тирол отборът на VfL ще се завърне у дома в неделя. Като част от официалното откриване на сезона следващата събота е предвиден двоен контролен мач срещу промотирания в английската първа дивизия Лутън Таун. След това е време да се захванем сериозно: първо Бохум приема Арминия Билефелд в първия кръг на купата (12 август), а след това откриващото гостуване в Бундеслигата на ВфБ Щутгарт (19 август).