Поражение в тестовия мач за Инголщат, бившият играч на Бохум блести за Билефелд

Време за тестови мачове за отборите от трета дивизия. В петък Арминия Билефелд отпразнува категорична победа срещу Рот Вайс Ален, докато ФК Инголщат допусна значително поражение.

В момента клубовете от 3-та дивизия са заети с тестове за предстоящия сезон – включително клубовете от Ревиерата MSV Дуисбург и Рот-Вайс Есен. Докато MSV победи 1. FC Bocholt с 3:1 в петък и ще срещне Sportfreunde Hamborn тази събота (15:00 ч., RS-Liveticker), Rot-Weiss Essen ще бъде домакин на ETB-Schwarz Weiß (17:00 ч., RS-Liveticker).

Освен MSV в петък в действие бяха и няколко съперника от лигата – включително Арминия Билефелд. След като преди седмица изпадналият отбор трябваше да се бори със зъбни проблеми в първия контролен мач и загуби с 0:3 срещу отбора от регионалната лига SV Lippstadt, този път армейците се справиха по-добре.

Рот Вайс Ален беше другият отбор от Регионална лига Запад. Крайният резултат беше 4:0. Мъж на деня беше новото попълнение Мануел Винтцхаймер. Бившият играч на Бохум се появи в игра през второто полувреме и отбеляза хеттрик. Айгюн Йълдъръм вече беше повел след пет минути игра.

Waldhof Mannheim и SSV Ulm също празнуваха победи. Отборът от Манхайм се наложи с 4:0 и над Verbandsligisten Fortuna Heddesheim, а Улм победи с 2:1 по-нискоразредния Würzburger Kickers.

Инголщат губи категорично, Ауе с малко

Петъчната проверка беше отрезвяваща за ФК Инголщат. Те загубиха с 6:2 от SV Elversberg, отбор, промотиран във втора дивизия. Мануел Фейл, Джоузеф Боямба, Лука Шнелбахер и Робин Фелхауер бяха първите играчи, които се разписаха през първото полувреме.

През второто полувреме Фелхауер и Доминик Мартинович отново увеличиха резултата. Янник Маузе, новото попълнение на Инголщат от Аахен, и Юлиан Кюгел междувременно успяха само да намалят дефицита.

Ерцгебирге Ауе също претърпя поражение. Проверката срещу отбора от регионалната лига Лок Лайпциг завърши с 0:1. Фарид Абдеррахмане (40-та) отбеляза гола на деня.