Поредно потискащо поражение – FCK задълбочава кризата в Кьолн

С борбен дух и страст 1. ФК Кайзерслаутерн нанесе поредното си потискащо поражение на 1. ФК Кьолн в типичния стил на Бетценберг.

Шестият отбор във втора дивизия спечели атмосферния традиционен двубой с предпоследния в Бундеслигата в турнира за Купата на DFB с 3:2 (1:0) и по този начин за пореден път изостри значително кризата във ФК. ФКК достигна до 16-ия кръг за първи път от четири години насам.

Ричмънд Тачи (19-и), Кени Принс Редондо (47-и) и Марлон Ритер (65-и) вкараха за пфалцьорите, които си осигуриха бонус от 862 400 евро за прогреса. За разлика от тях, мизерията на Кьолн продължава, след като спечели само един мач в първенството и претърпя разгромна загуба с 6:0 от РБ Лайпциг в събота.

Късните голове на Флориан Кайнц (71′) и Марк Ут (81′) не промениха това, още повече че Кьолн завърши мача с десет играчи: на капитана Кайнц бе показан директен червен картон в 84-ата минута за груба игра. Пет минути по-рано Ерик Мартел, който вече беше заменен, получи жълт картон за неспортсменско поведение.

„Беше много гореща вечер. В края беше ненужно напрегнато. Щастливи сме, че прогресирахме“, заяви изпълнителният директор на ФКК Томас Хенген на рождения ден на клубната легенда Фриц Валтер, който във вторник щеше да навърши 103 години.

Пред 49 327 зрители на разпродадения стадион „Бетценберг“ защитникът на Лаутер Борис Томяк изстреля първия „предупредителен изстрел“ към вратата на Кьолн в 4-ата минута. Тимо Хюберс създаде още по-голяма опасност в другия край с удар с глава след корнер (5-а минута).

След това, както се и очакваше, всичко беше за борба. Не се забелязваше разлика в класите, а домакините дори имаха повече положения в играта. Преднината на „червените дяволи“ чрез Тачи, чийто удар беше отразен неспасяемо от Хюберс за вратаря на ФК Марвин Швабе, не беше незаслужена.

Кьолн се стресна само за кратко и принуди Лаутер да се защитава в средата на първото полувреме. Въпреки това FC не успя да създаде реални възможности за гол. Гостите бяха твърде статични и несигурността им беше осезаема.

Редондо шокира Кьолн още в началото на второто полувреме. Както и при първия гол, изключителният Ритър направи основите. Малко след това рейнландците нямаха късмет, когато Линтон Майна удари напречната греда (50). В 57-ата минута Баумгарт направи кадрова промяна, вкарвайки Ут на мястото на слабия Любичич.

Четири минути по-късно Лука Валдшмит пропусна чудесна възможност да изравни. След това Лаутер се разколеба. Във въздуха витаеше гол на ФК, но вместо това Ритер увенча представянето си с гол от свободен удар. Кайнц върна напрежението в играта. Валдшмидт имаше на крака следващия гол за гостите (75′), който след това Ут вкара с глава, за да подготви напрегнатите последни минути.