Порицание, проблеми с пиропатроните – Аахен победи лидера Фортуна Кьолн

Алемания Аахен спечели с 1:0 (1:0) при гостуването си на Фортуна Кьолн, с което стартира 10-ия ден от първенството в Регионална лига Запад. Гостите бяха в числено превъзходство още в началото на мача.

Алемания Аахен победи лидера в лигата Фортуна Кьолн с 1:0 (1:0) пред невероятната публика от 7 672 зрители на „Зюдщадион“. Отборът на треньора Хайнер Бакхаус игра повече от час в петък с намален състав.

Още преди мача беше ясно, че ще се получи дълга вечер. Двубоят на двата традиционни клуба доведе до толкова дълги опашки, че мачът трябваше да започне с четвърт час по-късно.

Началото обаче се забави още повече, защото феновете на Алемания, които пътуваха с отбора, запалиха пиротехнически средства. От друга страна, самият мач не е бил веднага на работна температура. За сметка на това палежите в зоната на гостите не спираха, а кьолнската крива на свой ред отговори с бенгалски огън.

Лукаш Шчепаник (23 г.) отбеляза гол за Алемания от нищото в разгара на фойерверките. Гостите поеха инициативата още с първата си самостоятелна атака. Реакцията в блока на Аахен: пиротехника. Съдията Яник Руперт прекъсна играта и изпрати двата отбора извън терена.

Спирането на играта не изглеждаше изключено, но след няколко минути играта можеше да продължи. Веднага след като топката отново започна да се движи, Аахен се отслаби. Юлиан Шверман получи жълт картон в рамките на десет минути (17-а, 27-а). Така гостите бяха в числено превъзходство в продължение на повече от час.

Още преди изгонването Фортуна беше по-активният отбор. С един играч повече Кьолн имаше повече удари, но без никаква пробивна мощ. Удар на Арнолд Будимбу (31-ви), удар с глава на Джъстин Щайнкетер (39-ти) и отново Будимбу (44-ти) не намериха път към вратата на Аахен.

През второто полувреме картинката беше същата: Кьолн започна да бие, а в блока на гостите имаше пламък. Дикторът на стадиона направи забележка на феновете в непрекъснат цикъл, но съдията Руперт не прекъсна играта отново.

Аахен защитаваше собствената си врата с десет души. Фортуна не можеше да намери пролука, трябваше да опитва отново и отново от дистанция и бавно започна да се отчайва. Една атака след друга не доведоха до нищо.

За сметка на това Аахен почти получи решение. При една от редките контраатаки Елсамед Рамай трябваше само да натисне, но стреля над (79.). С изключение на тази сцена, почти цялото второ полувреме се игра в половината на гостите.

След това радост на Зюдщадион: Топката е в мрежата, но флагът на асистента също е във въздуха – офсайд (84.). В заключителната фаза се стигна до голова ситуация. След изпълнение на корнер Кьолн поиска дузпа за игра с ръка, но свирката не прозвуча (86.). В този момент 1:1 щеше да е напълно заслужено, но последният удар от воле профуча – както често тази вечер – над вратата (90.).

Така Аахен всъщност успя да нанесе второ поражение на Фортуна и да отнесе трите точки у дома. За отбора от Кьолн това е втори пореден мач без победа след 1:1 във Фортуна Дюселдорф II. В резултат на това равенство срещу Ро-Вайс Оберхаузен у дома в събота (14:00 ч., RS-Liveticker) ще бъде достатъчно за 1. ФК Дюрен да заеме първото място в таблицата.