Португалия на четвъртфиналите – първо сълзи, после щастлив край за Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо вече е преживял много в световния футбол – но тази вечер във Франкфурт също е специална за него. След сълзите и ликуването португалската суперзвезда разказва за чувствата си на микрофона.

Тези снимки на Кристиано Роналдо за пореден път обикалят света. Уверен преди дузпата, отчаян след дузпата, плачещ на терена, ликуващ след дузпата. Дори и за 39-годишната суперзвезда тази вечер на Европейското първенство във Франкфурт, в която той дори се извини на собствените си фенове със скромен жест, беше нещо много специално.

„Разбира се, че бях невероятно тъжен и радостен след това. Това е футболът. Не можеш да обясниш какво се случва. Всичко или нищо, това се случва отново и отново. Тогава съдбата и късметът вземат връх“, заяви Роналдо веднага след победата с 3:0 с дузпи над Словения. Капитанът първо пропусна от бялата точка късно вечерта в понеделник в допълнителното време, а след това реализира първата дузпа на Португалия при дузпите.

Роналдо поздравява победителя в мача „Всеки може да допусне грешки. Най-важното нещо е какво правим след грешката. Трябва да вярваме в себе си и точно това направихме. Сега сме щастливи“, заяви вратарят Диого Коста, който влезе в историята на Европейското първенство, като спаси три дузпи и стана победител в мача. Коста не виждаше себе си като герой. В залата за пресконференции той дори забрави за трофея, който получи като играч на мача.

В петък (21,00 ч.) на четвъртфинала в Хамбург сега предстои сблъсък на гиганти срещу вицешампиона Франция с Килиан Мбапе. „Преминахме, трябваше да работим здраво, справихме се доста добре и затова заслужавахме да спечелим. Поздравления и за Диого Коста, който спаси три дузпи“, заяви Роналдо.