Потвърдено е третото повишение в трета дивизия

След Алемания Аахен още един традиционен клуб се завръща в трета дивизия. Четвъртият повишен отбор ще бъде определен в плейоф за изпадане.

След Алемания Аахен и VfB Stuttgart II вече е потвърдено третото повишение на традиционния клуб в 3-та дивизия. Енерги Котбус завърши завръщането си в неделя с победа над Херта БСК U23 с 2:0 (2:0).

Бившият играч на RWE Максимилиан Проничев зае централно място за отбора от Котбус. След девет минути една топка се отби от ръката му и Energie имаха късмет, че не беше отсъдена дузпа.

Малко след това отборът на треньора Клаус-Дитер Волиц поведе. Джошуа Путце вкара за FCE от корнер. След 24 минути играта вече беше решена.

И то с гол, в който участваха двама бивши играчи на Есен. Йонас Хилдебрандт започна атаката и именно Проничев завърши с вътрешната страна на обувката си.

След почивката Energie се съсредоточи върху овладяването на резултата и запазването на компактна защита. Те успяха – и победата беше необходима. Вторият в класирането ФК Грайфсвалдер спечели домакинския си мач срещу Мьозелвиц с 4:1 – при евентуално поражение Котбус щеше да падне на второ място.

Сега е време да празнуват в Лужица. Почти 8000 привърженици на Energie Cottbus предприеха пътуването до Берлин и нахлуха на терена след трите точки. През следващия сезон сега те отново ще се изправят срещу Динамо Дрезден, Рот-Вайс Есен и ВфЛ Оснабрюк.

Четвъртият промотиран отбор ще бъде определен в непопулярния плейоф за изпадане. В мачовете за промоция ще спорят представителите на Регионална лига Север (Хановер 96 II) и Байерн (Вюрцбургер Кикерс). Югозападният и Западният сезони винаги имат фиксиран промотиращ отбор, тъй като заедно те представляват над 50 % от регистрираните мъжки отбори в Германия поради голямата гъстота на населението им.

Третият директно промотиран отбор се променя всяка година сред останалите три регионални лиги. Тази година Котбус в Регионална лига Север се радва на директно промотирания отбор