Преврат в тренировъчния лагер – бившият нападател тренира със съперниците си

Алемания Аахен спечели втората си контролна среща в тренировъчния лагер в Турция. Междувременно бивш нападател се запознава със съперник от регионалната лига.

В момента Алемания Аахен се подготвя за втората половина на сезона в Регионална лига Запад в Белек, Турция. Във втория контролен мач от тренировъчния лагер традиционният клуб постигна малък успех в четвъртък. Аахенци победиха полския първодивизионен отбор Радомяк Радом с 2:1 (1:1).

Дино Байрич вкара гол с асистенция на Янник Маузе, за да даде преднина на отбора (26) срещу десетия отбор в Екстракласа. След като поляците изравниха (Доминик Сокол/36-ата минута), резултатът на полувремето беше 1:1. Четвърт час след подновяването на играта Елсамед Рамай вкара победния гол и оформи крайното 2:1 (58).

Малко след края на полувремето обаче Феликс Хайм трябваше да бъде заменен. Играчът в нападение очевидно е наранил бедрото си по време на спринт. Alemannia все още не е предоставила допълнителни данни.

За тима на старши треньора Хелге Хол това беше първа победа във втория контролен мач в Турция. В понеделник Аахен завърши наравно 1:1 с 1. FC Lokomotive Leipzig, седмия отбор в Регионална лига Нордост. Преди завръщането в граничния триъгълник е планиран трети мач. В петък вечер TSV ще се изправи срещу полския първодивизионен отбор Gornik Zabrze.

Междувременно нападател, който до миналото лято имаше договор с Аахен за две години, за последно бе на пробна тренировка със съперник в лигата. Олувабори Фалайе взе участие в единиците на 1. FC Bocholt в сряда вечерта, според Bocholter-Borkener Volksblatt.

24-годишният нападател има 39 участия в Регионалната лига за Алемания (един гол) между 2020 и 2022 г. Не е известно дали канадецът ще стане тема за постоянно подписване в Бохолт.