Преди WSV-Kracher – Новак за началото на сезона и феновете

Отборът от регионалната лига Рот-Вайс Оберхаузен е изправен пред важен мач срещу Вуперталер СВ. Разговаряхме с треньора на РВО Йорн Новак в навечерието на мача.

В последния ден от мача Rot-Weiß Oberhausen отпразнува много важна победа в мача на върха при гостуването на 1. FC Düren. След ранно изоставане Пиер Фаснахт и Мориц Монтаг обърнаха мача и осигуриха третата победа като гост през този сезон.

С 19 точки след десет мача детелините в момента са на четвърто място в таблицата, само на една точка зад лидера Фортуна Кьолн. Единственото поражение дойде в началото на сезона от SC Wiedenbrück (0:1), оттогава последваха девет мача без поражение – най-дългата серия от всички клубове в Регионална лига Запад.

Затова не е изненадващо, че RWO влиза в следващия мач от лигата с голямо самочувствие – а той е труден. В събота (14:00 ч.) Рот-Вайс Оберхаузен ще бъде домакин на шестия в класирането Вуперталер СВ на стадион Нидеррайн.

Прогнозата разговаря със старши треньора на Оберхаузен Йорн Новак (37 г.) преди преследващия двубой между двата амбициозни традиционни клуба:

Йорн Новак, след три поредни равенства, топ мачът на 1 ФК Дюрен беше спечелен с 2:1, въпреки че се губеше с 1:0. С няколкодневна дистанция, какъв е твоят анализ на този мач и кое беше решаващо за победата?

Показахме най-доброто си представяне като гост и заслужавахме да спечелим мача. Запазихме спокойствие след ранния дефицит и чрез много добра позиционна игра създадохме отново и отново голови шансове срещу добър, компактен съперник. Двойното попадение преди почивката естествено ни изигра лоша шега.

След десет мача се намирате на четвърто място в таблицата: RWO е непобеден от девет мача, има най-добрата защита заедно с Фортуна Кьолн и е допуснал най-малко поражения. Доволен ли сте от началото на сезона?

Преди всичко съм доволен от развитието на нашия отбор след десет дни мачове. Много сме стабилни и не допускаме много шансове за гол. Освен това прилагаме в мачовете много от това, върху което работим в тренировките. Въпреки това сме в средата на процеса и трябва да продължим да работим върху потенциала си.

В събота Вуперталер СВ ще пътува до стадиона в Нидерхайн за мач от горната част на таблицата. Wuppertaler SV започнаха отлично с четири победи, но напоследък загубиха три поредни мача и са в криза. Как оценявате ситуацията на вашите съперници?

За нас е без значение в подготовката за мача с каква серия идва при нас съперникът. Съсредоточаваме се върху себе си и върху силните си страни.

Как трябва да се представи отборът, за да вкара три точки в този ден? Какъв е планът за действие?

Искаме да играем с много енергия и страст. Просто искаме зрителите да се забавляват, когато дойдат на нашия стадион.

В събота нашите фенове отново могат да се превърнат във важен фактор, като безусловно подкарат отбора напред в продължение на 90 минути. Ние просто очакваме с нетърпение един атмосферен топ мач.

Jörn Nowak.

На стадион „Нидеррайн“ RWO е непобеден вече повече от шест месеца. Колко важна ще бъде подкрепата на собствените ви фенове отново срещу WSV?

Нашите фенове изиграха много важна роля в нашата серия. Подкрепата в Дюрен беше невероятна, а в последния мач за купата (5:3 срещу Юхен-Гарцвайлер, бел. ред.) те ни помогнаха да излезем от несигурна ситуация с прекрасните си инстинкти. В събота нашите фенове отново могат да бъдат важен фактор, като безусловно бият отбора напред в продължение на 90 минути. Просто очакваме с нетърпение един атмосферен топ мач.