Предупреждение към U21 след чиста победа: „Нужни са страст и смелост“

Когато националният отбор на Косово U21 си направи групова снимка на терена за спомен, Антонио Ди Салво погледна малко завистливо.

„Искахме да започнем новата година с победа, но не успяхме да го направим“, обясни треньорът на U21.

Но тъй като германските U21 не успяха да пробият защитата на гостите за 90 минути, те загубиха лидерството в таблицата за момента. С 13 точки трикратните европейски шампиони за младежи до 21 години изостанаха от Полша (15) в квалификационна група D за Европейското първенство, въпреки че са изиграли един мач повече.

Затова напрежението е голямо, тъй като само победителят в групата ще е сигурен, че ще отиде на Европейското първенство през 2025 г. в Словакия. „Знаем със сигурност – това е много трудна група. Полша няма да се откаже“, заяви Ди Салво в ефира на ProSieben MAXX.

Треньорът на DFB е пропуснал „страстта и смелостта“ срещу Косово, особено преди почивката, затова е бил „малко по-ясен“ по време на паузата: „Първото полувреме изобщо не ми хареса, беше прекалено бавно, изобщо не беше достатъчно смело.“

Германският отбор ще има възможност да се поправи във вторник (18:00 ч./ProSieben MAXX), когато се изправя срещу много подобен съперник в Хале – Израел вероятно също ще бъде твърде щастлив да вземе точка от Германия, тъй като отборът все още е на дъното на таблицата след четири мача без точка.

Затова Ди Салво е предупреден. „Въпреки че Израел има нула точки, това ще бъде трудна битка. Тези нулеви точки не отразяват това, което те могат да направят“, каза треньорът на DFB, който очаква повече ангажираност, особено в посока напред. В края на краищата той няма желание отново да бъде само зрител на следващата паметна снимка