Прекратен мач в топ мача на Есен – какво казват треньорите

В група 7 на Bezirksliga дербито между Vogelheimer SV и Blau-Gelb Überruhr трябваше да бъде прекратено. RevierSport разговаря с двамата треньори.

С нетърпение се очакваше мачът за първото място в Безиркслигата на Есен между Vogelheimer SV (32 точки) и Blau-Gelb Überruhr (29 точки). От самото начало мачът във Vogelheimer Lichtenhorst беше оспорван и домакините започнаха по-добре.

Хасан Беганович изпълни ъглов удар директно във вратата в началото на мача (12-ата минута) и даде преднина на своя отбор. Десет минути преди края на второто полувреме голмайсторът Тимо Волтер увеличи преднината на VSV на 2:0 след контраатака.

През второто полувреме гостите натиснаха за гол, но не успяваха отново и отново заради компактната защита на съперника и липсата на шансове за себе си. Четвърт час преди последния съдийски сигнал играта на върха трябваше да бъде прекратена.

Причината: между треньорските скамейки е имало сбиване край терена, а зрители са навлезли на терена без разрешение. Поради това съдията прецени, че редовното продължаване на мача е застрашено, и реши да прекрати играта.

RevierSport попита двамата треньори за прекратяването на мача:

Кристиан Миколайчак (треньор на Vogelheimer SV): „Наистина не искам да коментирам ситуацията. Мисля, че е много тъжно, че един топ мач в областната лига завърши по този начин. Това няма нищо общо с футбола. Не искам и не мога да кажа нищо повече за това. Що се отнася до спортната страна: изиграхме страхотен мач и до този момент водехме с 2:0, което беше напълно заслужено. Това, което екипът ми прави в момента, е наистина страхотен спорт.“

Мурат Аксой (треньор на Blau-Gelb Überruhr): „Всъщност това беше сравнително честна игра. След като през второто полувреме се стигна до разгорещяване на обстановката, стюард на Vogelheim посегна към врата на моя играч Леонард Шеер и го заплаши. Всичко това е видимо в Soccerwatch. След това ситуацията малко се изостри и на терена влязоха и зрители. След това съдията спира играта. Намирам това за катастрофално и се срамувам от подобно поведение. В качеството си на стюард вие всъщност отговаряте за безопасността на спортното поле. Жалко е, че мачът трябваше да бъде прекратен. Това не бива да се случва! Ще изразя мнението си на заседанието на комисията.“