Прекъсване на победната серия – Стопелкамп и Ко. нарушиха правилата в Кьолн

В крайна сметка работи! Rot-Weiß Oberhausen все пак може да спечели. РВО сложиха край на дългата си серия без победа при гостуването си на 1. фК Кьолн II.

Осем поредни мача без победа, от които седем равенства и едно поражение: Такъв беше рекордът на Rot-Weiß Oberhausen преди гостуването им на втория отбор на 1. FC Köln.

Но тази поредица най-накрая приключи – от гледна точка на Оберхаузен. РВО спечели с 2:0 срещу резервния отбор U21 на 1. ФК Кьолн на стадион „Франц Кремер“. Котрел Езекуем (15) и Мориц Стопелкамп (33) вкараха от дузпа за отбора на треньора Майк Теранова.

Мачът започна без особен блясък – след това RWO пое инициативата от нищото. Керем Ялчин подаде и Езекуем с глава прати топката в мрежата на Кьолн.

Мейко Спонсел (24 г.), който през миналия сезон все още беше под наем в Рот-Вайс Есен, и Тидиане Туре (27 г.) имаха най-добрите шансове да отбележат за Кьолн през първото полувреме.

През второто полувреме Кьолн натисна за изравнителен гол. Мейко Вахенбах (49) обаче уцели само напречната греда, а минута по-късно Вахенбах отново не успя – този път срещу силния страж на Оберхаузен Робин Бенц.

И както всички знаем, всичко хубаво идва по три: в 53-ата минута Wäschenbach опита отново – но Бенц отново беше на висота!

След това двата отбора взеха по-дълъг таймаут, докато Яка Кубер-Поточник (78-та, 79-та) отново изпробва Бенц и той направи страхотно спасяване. След това той беше безсилен срещу изстрел на Шмит в 82-ата минута – Кьолн намали изоставането си на 1:2.

Но RWO удържа победата и сложи край на серията си от осем мача без победа.

Статистика за мача

1. ФК Кьолн II: Никиш – Туре, Спонсел (90.+1, Тилтгес), Бакатуканда, Йозкан – Щраух (63. Вагнер), Хьогер, Куйович (90.+1, Бекер) – Вашенбах (90.+1, Суханек), Шмит, Поточник

Рот-Вайс Оберхаузен: Бенц – Монтаг, Йозтюрк, Щапман, Бохе – Стопелкамп (86. Май), Нгьомбо, Ялчин (72. Март), Зибен (72. Холхаус) – Езекуем (86. Хот), Крайер (63. Крайер)

Съдия: Annika Kost

Голове: 0:1 Ezekwem (15′), 0:2 Stoppelkamp (33′, дузпа), 1:2 Schmitt (82′)