Преследвачите от Аахен се подхлъзнаха, обитателите на мазета вкараха гол, Асалари се отличи

25-ият мач беше характерен за обитателите на мазето – и за лидерите в лигата Алемания Аахен, които видяха как съперниците им отслабват от софрата.

В съботния ден на 25-ия мач в Регионална лига Запад преследвачите на лидерите Алемания Аахен бяха предизвикани. Още в петък вечерта кайзерщадци поведоха с победа 2:1 срещу Фортуна Дюселдорф II и можеха да наблюдават от дивана как съперниците им се опитват да ги настигнат.

Следователно 1. ФК Бохолт се нуждаеше от победа, за да остане сравнително близо до петите на Алемания като техен първи съперник. SV Lippstadt обаче се оказа труден съперник и се получи напрегнат и оспорван мач. Освен това Бохолт се отслабиха малко преди почивката, когато на капитана Марк Бекерт беше показан червен картон (41′).

Късогледството на ФКБ се забеляза и през второто полувреме, когато един корнер бе овладян неправилно и Юсуф Ернек им се отблагодари с 1:0 (52′). Бохолт опита всичко, но и вторият гол за деня дойде от другата страна, като Владимир Вагнер направи 2:0 (80′). В резултат на това Бохолт вече изостава на шест точки от Алемания Аахен на първото място.

Третият в класирането Фортуна Кьолн можеше да се възползва от подхлъзването на Бохолт при гостуването на ФК Гютерслох. Кьолн обаче трудно се възползва от превъзходството си, за да отбележи гол. В 80-ата минута Леон Демай реализира дузпа, след като не успя да се разпише. ФКГ обаче можеше да вкара и от дузпи – Феликс Хайм направи 1:1 след корнер (85-та)

SC Wiedenbrück - Wuppertaler SV 09 март 2024 г.
SC Wiedenbrück – Wuppertaler SV 09 март 2024 г.

В долната част на таблицата ФК Вегберг-Бек, който се изкачи от дъното на таблицата, искаше да вземе важни точки срещу Шалке 04 U23. Това щеше да бъде двойно по-горчиво гостуване за миньорите. След като Тимо Борнеман бе извел Беек напред с 2:0 в началото с попадение, Феликс Алгайер трябваше да бъде откаран в болница след сблъсък с противник и 18 минути прекъсване. В резултат на това крайният резултат 5:1 почти се превърна в маловажен.

Междувременно лошият домакински резултат на Рот-Вайс Оберхаузен продължи и срещу Рот-Вайс Ален. (Към доклада за мача)

Куштрим Асалари беше човекът на мача в сблъсъка между СК Падерборн II и Борусия Мьонхенгладбах II. Борусианецът беше замесен във всичките четири гола (три гола, една асистенция) при победата на жребците с 4:2 като гост.

SV Rödinghausen се наложи с 3:0 срещу 1. FC Köln II благодарение на головете на Патрик Курцен (21), Симон Енгелман (68) и Джеф-Денис Фер (90-4). Wuppertaler SV гостуваха на SC Wiedenbrück и разочароваха. (Към доклада за мача)