Преусен Мюнстер, Верл и Билефелд в кръг 16

Три третодивизионни отбора искат да стигнат до Купата на DFB чрез Westfalenpokal. Всички те бяха в действие в сряда.

Всички те имат една обща цел. Участниците в 64-те турнира за купата на Вестфалия искат да попаднат в турнира за купата на ДФБ. В сряда трите третодивизионни отбора бяха предизвикани във 2-рия кръг в настоящата надпревара.

Арминия Билефелд трябваше да играе срещу Виктория Клархолц. И отборът на треньора Мишел Княз започна отлично с победа с 2:1. Резултатът беше 1:0 след само десет минути игра.

Както и срещу Виктория Кьолн, голмайстор беше Ноа Жоел Саренрен Базее, когото армейците успяха да подпишат с ФК Аугсбург от Бундеслигата малко преди края на трансферния период. Домакините обаче не се предадоха и малко преди почивката Оливер Цилковски направи 1:1. През второто полувреме бившият играч на Шалке Насим Буйелаб бързо възстанови спокойния импулс в Билефелд, като след 50 минути вкара за 2:1.

Тъй като обаче Клархолц продължи да се бори, мачът остана вълнуващ до края на времето. Но 2:2 не трябваше да се случи и Арминия се класира за последния 16-и кръг.

Точно както SC Preußen Münster, който трябваше да играе в дербито срещу DJK Borussia Münster. Треньорът на СКП Саша Хилдман вкара в игра двете си последни попълнения – Бенямин Бьокле и Огечика Хайл, за победата с 5:0. Освен това Дариус Гиндоеван, Симон Шердер и Яно тер Хорст влязоха в стартовата единайсеторка в сравнение с последния шампионатен мач срещу Валдхоф Манхайм.

Пред 3600 зрители фаворитите имаха трудни моменти в началото. През първите 30 минути не се случиха много неща, но след 36 минути Герит Вегкамп след корнер даде аванс на феновете на Преусен – 1:0. Малко преди почивката Андре Вутен реши мача предсрочно с 2:0. След смяната Вегкамп, Вутен и Яно тер Хорст увеличиха резултата на 5:0.

Третият отбор в трета дивизия беше SC Verl, който имаше трудната задача да играе срещу амбициозния отбор от първа дивизия TuS Bövinghausen. Бьовингхаузен тръгва в настъпление с желанието да се класира в Регионалната лига. Затова SC Verl беше предупреден. И той се зае сериозно със задачата. Наградата: само след дванадесет минути резултатът беше 2:0 след голове на Максимилиан Волфрам и Ларс Локоч – Верл успя да удържи резултата до края.