„Прецакахте го“ – дебютът на Шомерс в лигата също се провали

MSV Duisburg остава на дъното на трета дивизия след 11-ия ден. Те допуснаха шестото си поражение за сезона срещу Арминия Билефелд (0:1).

Във втория мач под ръководството на Борис Шомерс не се забеляза очакваният треньорски ефект в MSV Duisburg. Дебютът на 44-годишния треньор в лигата срещу Арминия Билефелд (0:1) също се провали. Зебрите не успяха да стигнат до нищо в офанзивен план през всичките 90 минути.

Повече от 3000 фенове на Билефелд пътуваха до Дуисбург и малко преди началото на срещата привлякоха вниманието към себе си с пиротехнически средства. Въпреки че Зебрите бяха взели четири точки в последните си два мача в трета лига, поражението от Нидеррайнпокал в Уердинген пред повече от 14 000 зрители все още отекваше.

Въпреки това феновете застанаха зад своя отбор – с ясно изразено искане на голям транспарант: „Прецакахте се! Най-накрая осъзнайте колко сериозно е положението!“ След 75 минути и на тях им беше писнало и спряха да подкрепят отбора.

Борис Шомерс направи три промени в сравнение с мача в Унтерхахинг. Коля Пуш, Тим Кьотер и Филип Кьониг започнаха на мястото на Марвин Кнол, Йонас Михелбринк и Чинеду Екене. Паскал Кьопке (контузен) не попадна в състава. Марвин Зенгер и Алаа Бакир трябваше да седнат на трибуните. Томас Пледл, след дълга контузия на рамото и почти два месеца задължителна почивка, поне отново попадна на резервната скамейка и получи възможност да се докаже в последните 20 минути.

MSV Duisburg - Arminia Bielefeld 21 октомври 2023 г.
MSV Duisburg – Arminia Bielefeld 21 октомври 2023 г.

Нищо не се случи в продължение на 38 минути през първото полувреме, в което преобладаваше много борба и напълно липсваха шансове. Гостите развиха малко повече устрем пред вратата и поведоха с първия шанс за целия мач. Арминия комбинира бързо чрез Кристофър Ланерт и бившия играч на Шалке Насим Буйелаб. Фабиан Клос беше напълно свободен в петте метра – точно там, където трябва да бъде един нападател – и имаше лесен мач. С приятелската подкрепа на защитата на MSV, която в този момент беше напълно заспала.

След подновяването на играта източновестфалци продължиха да владеят много топката, а майдеричани почти не можеха да стигнат до нея. „Искаме да ви видим да се борите“ и първите свирки се чуха от трибуните, а напълно свободният Леон Шнайдер почти с глава вкара за 2:0 (55.). Освен отбитата от Тим Кьотер топка отляво, зебрите нямаха никакъв шанс да отбележат. В последната минута на мача Ролф Фелтшер отново бе близо до гол от близка дистанция (90+6.), но в крайна сметка това бе твърде малко. След поражението в двубоя в подземието червеният фенер на Трета лига продължава да принадлежи на MSV.

Никак не са добри условията за предстоящото дерби срещу Rot-Weiss Essen следващата събота по обед (28 октомври, 14:00 ч.).