Проклятие на гостите и голово зрелище – Ето как изглежда срещу Union Berlin

VfL Бохум се изправя пред трудно гостуване на Унион Берлин в неделя (16 април, 17:30 ч.). Това може да се види и от записа.

VfL Bochum трябва да покаже реакция този уикенд. Отново. След неотдавнашната възходяща тенденция във формата със седем точки от три мача последва горчив неуспех срещу VfB Stuttgart (2:3). Следващата среща е с Унион Берлин в неделя (16 април, 17:30 ч., RS-Liveticker). Няма да е скучно. Поне това обещава записът.

Двата отбора са се изправяли един срещу друг 24 пъти. Осем пъти Бохум е печелил, 13 мача са отишли при Унион, а само три пъти не е имало победител. Фактът, че 28-ият мач от Бундеслигата няма да доведе до равенство, може да се види съвсем ясно в „таблицата на Леч“.

Томас Леч е на линия на Рурщадион от 9-ия ден на мача. Под негово ръководство VfL е празнувал осем победи, но също така е загубил десет пъти. Равенството 1:1 във Франкфурт в последното гостуване беше първото равенство под ръководството на 54-годишния специалист.

Бохум също влезе в първия мач с поражение от Щутгарт в багажа си. След това те спечелиха с 2:1 у дома. Това беше втората победа на Бохум в Бундеслигата и истинска изненада. В крайна сметка отборът от горната част на класирането беше гост на отбора от долната част на класирането в неделния следобед.

Това показва, че независимо от стартовата позиция, двубоят между VfL и Унион е синоним на зрелище. Нито един мач не е завършил без гол, а в 24 срещи са отбелязани 67 гола. Ето защо задната линия на Бохум ще бъде най-важният фактор. В последните 19 срещи кьоперичани винаги са вкарвали поне един гол.

Стадионът в Алте Фьорстерай също не е бил приятна дестинация за VfL досега. Последните шест гостувания бяха загубени всичките. Вече почти десет години Бохум не е успявал да вземе три точки. При 2:1 – една от едва двете победи в дванадесет опита – през сезон 2013/14 г. голмайстори бяха Дани Лаца и Марсел Малтриц. Така че от гледна точка на Бохум е време най-накрая да прочетете нови имена в книгите за рекорди.