Промяна в горната част на таблицата, Sprockhövel все още без победа

В деня на мача 4 в Оберлига Вестфален имаше много голове. С победата в горния мач Westfalia Rhynern се изкачи на върха на таблицата.

Sportfreunde Lotte – TSG Sprockhövel 4:1

Sportfreunde Lotte, които изпаднаха от Регионалната лига, бавно навлизат в своя ритъм. След слабото начало на сезона с две поражения те успяха да запишат втората си поредна победа у дома срещу TSG Sprockhövel. Макс Кремер (33-ата минута) и Фатлум Елези (39-ата минута) дадоха преднина на домакините, преди Марсел Вайс (45-ата минута) да вкара изравнителния гол на почивката. В 82-ата минута резервата Нилс да Коста Перейра направи разликата, преди Нао Орияма да вкара последния гол в продължението на мача. Гостите остават без победа след лятното си раздвижване.

Westfalia Rhynern – Victoria Clarholz 4:0

В най-големия мач от четвъртия ден на първенството втородивизионният Westfalia Rhynern посрещна Victoria Clarholz, който преди това беше с равни точки с тях. Преди този мач и двата отбора имаха перфектни резултати: три победи от три мача. Домакините успяха да поддържат тази серия с впечатляваща победа от 4:0. Ян Клайн (2-ри) и Патрик Франке (27-и) направиха нещата ясни още в началото, а Джанлука Ди Винти (71-и) и Марсел Пиетрига (84-и) увеличиха резултата. Благодарение на по-добрата голова разлика Rhynern дори изпревари в класирането промотирания TuS Bövinghausen.