Пропуснато наказание, пропуснат Гинчек! MSV Duisburg претърпява горчиво поражение в Хахинг

MSV Duisburg не успя да затвърди възходящата си тенденция в трета дивизия. В гостуването си на SpVgg Unterhaching за съжаление загубиха с 0:1 (0:0).

Това беше сблъсък между два бивши клуба от Бундеслигата и моментните отбори в 3-та дивизия. До неделя Унтерхахинг бяха спечелили четири от последните си пет мача в трета дивизия, докато MSV бяха спечелили три от четири. Единствено изненадващият отбор от Бавария успя да потвърди тенденцията, като спечели неделния мач от 28-ия ден на трета дивизия с 1:0 (0:0).

Домакините зададоха тона в началните етапи и се стремяха да преминат в атака още в самото начало. От трибуните се чуваха само пътувалите с тях близо 500 гости от Дуисбург, които видяха първата възможност на своя отбор след 13 минути. Рене Волат сбърка подаването на Томас Пледл към краката на Сантяго Кастанеда, който стреля два пъти, преди да бъде фаулиран от Макс Ламби в наказателното поле.

Реферът Патрик Кесел обаче не посочи бялата точка въпреки основателните дискусии от страна на „зебрите“ (13′). Домакините не трябваше да се оплакват от свирката. От този момент нататък играта ставаше все по-равностойна. На Хахинг му липсваше решителност и с изключение на мощния удар на Аарон Келер (32′) отборът на Марк Унтербергер не стигна до много положения.

MSV се опита да поведе. Ахмет Енгин набра скорост отдясно и подаде към Даниел Гинчек, който беше напълно непокрит на втора греда и трябваше само да прокара топката над линията от непосредствена близост. Волат вече беше изпреварен, но нападателят пропусна злощастно (36′). След безголово първо полувреме отборите се прибраха в съблекалните

В началото на вторите 45 минути гостите бяха точно там и се движеха уверено напред с много притежание. Енгин не успя да се възползва и от остро центриране отляво на втора греда (46′). Малко по-късно фатално грешен пас на Кастанеда даде възможност на Морис Кратенмахер да се разпише свободно, но Тобиас Флекщайн успя да се намеси в последния момент с плъзгащ се удар (52′).

Горчиво за Майдерих: Загубата на владеене на топката в предни позиции даде на Унтерхахинг пространство за контраатака. След това това се случи много бързо. Кратенмахер имаше

SpVgg Unterhaching - MSV Duisburg 10 март 2024 г.
SpVgg Unterhaching – MSV Duisburg 10 март 2024 г.

на пълна скорост намери окото на Майер, който вдигна топката в далечния ъгъл, за да направи резултата 1:0 (64′). Зебрите не успяха да се съвземат от този неуспех и се прибраха у дома без точки за втори пореден път.

Дуисбург, който е на 18-о място в таблицата, е на пет точки от първото място, даващо право на изпадане, което се заема от ФК Халеш. Следващата събота на „Шауинсланд-Райзен-Арена“ ще гостува 1. фК Саарбрюкен.