Първата победа в тестови мач под ръководството на Парлатан е в торбата

Wuppertaler SV победи TSG Sprockhövel с 2:1 и треньорът Ерсан Парлатан вече вижда много добри неща и възможности за подобрение. Отпътуване за тренировъчния лагер след седем дни

Wuppertaler SV завършиха уикенда си с още един успех. След като спечелиха градското първенство на закрито във Вупертал, отборът на треньора Ерсан Парлатан стигна до победа и в първия си контролен мач. Новият треньор на WSV успя да отпразнува победата с 2:1 при гостуването на TSG Sprockhövel.

„Радвам се, че като за начало спечелихме“, заяви Парлатан пред вестник Westdeutsche Zeitung (WZ). „Винаги е важно да показваме определен манталитет на победители. Момчетата направиха много от това, което ние и аз искаме да видим от тях. Но имаше и няколко неща, които не се получиха толкова добре“.

Отборът от регионалната лига все още изпитваше трудности през първото полувреме. Парлатан направи смяна за второто полувреме – и Вупертал влезе по-добре в играта. Въпреки това се наложи Феликс Зауер да си отбележи автогол (63′), за да им даде преднина. TSG изравни малко след това чрез Емре Есилова (65). Дамян Маркета вкара победния гол за WSV (82′).