Първи тест за издръжливост – MSV Duisburg побеждава 1. FC Bocholt

Третодивизионният футболен клуб MSV Duisburg победи 1. FC Bocholt с 3:1 (0:0) в контролна среща. Това беше първата проверка за издръжливост за зебрите.

Трета контролна среща, трета победа за MSV Duisburg. След забележителните победи срещу два отбора от областната лига, това беше първият истински тест за издръжливост от лятната подготовка за отбора на треньора Торстен Цигнер. Трябва да се спомене, че съперниците, 1. FC Bocholt, все още имаха в костите си равенството 2:2 срещу FC Schalke 04 от предния ден.

Както се очакваше, зебрите бяха по-активният отбор от самото начало. Това важеше с особена сила за Паскал Кьопке, който първо за малко да пропусне в началния четвърт час (8-и), а след това принуди Лукас Фокс да спасява на два пъти (12-и, 13-и). Юлиан Хетвер също беше твърде неточен, така че доминацията на MSV срещу дебнещите домакини през първото полувреме не доведе до осезаеми резултати.

През почивката и двамата треньори направиха много промени и отборите трябваше да намерят своите ориентири. Отборът от Дуисбург остана доминиращ, но не толкова, колкото през първото полувреме. Отборът бързо изостана в резултата. След изпълнение на свободен удар топката скочи в ръката на Ролф Фелтшер и Малек Фахро реализира дузпата (65-ата минута).

Само след три минути и словесна разправия на някои играчи след твърд фаул на Бохолт последва отговор. Фелтшер поправи грешката си и вкара след почивката топката, за да изравни за 1:1 (68-а минута). Малко след това Марвин Бакалорц дори се разписа с глава след центриране от корнер, за да направи резултата 2:1 (73.).

Добре продалият се 1-ви ФК Бохолт се опита отново да изравни в заключителната фаза. Но и двата отбора усещаха тежките си крака. За MSV по-малко, защото Хамза Анхари вкара в 90-ата минута, за да оформи крайния резултат 3:1.