Първо пропусната дузпа, а след това двоен удар за пета поредна победа

Rot-Weiss Essen продължава да сърфира в трета дивизия на вълната на успеха. Пета поредна победа срещу Валдхоф Манхайм.

Двете серии се срещнаха в неделя в 3-та дивизия на стадиона на Хафенщрасе. Рот-Вайс Есен се изправи срещу Валдхоф Манхайм със самочувствието на четири поредни победи.

Гостите не бяха спечелили нито един от последните си шест мача. И двете серии остават непроменени след мача. Победата с 2:0 (0:0) за РВЕ беше пета поредна за Есен, докато момчетата на треньора Кристоф Дабровски остават на трето място. Манхайм вече няма победа в седем мача.

А RWE искаха да покажат пред 16 457 зрители колко широки са гърдите им след четири поредни требъла. Но Манхайм почти не позволи на Есен да създаде някакви сериозни шансове през първите 45 минути.

Домакините превъзхождаха визуално и имаха най-добрите възможности чрез Айзея Йънг и Винко Сапина, но последният пас или решителност липсваха през първото полувреме, което продължи цели осем минути прекъсване.

RWE - Waldhof Mannheim 2:0 12 ноември 2023 г.
RWE – Waldhof Mannheim 2:0 12 ноември 2023 г.

Защото Манхайм, който пропусна добра възможност малко преди свирката на полувремето, трябваше да направи две промени, свързани с контузии, преди да се прибере в съблекалнята

След почивката това, което двата отбора показаха в нападение, все още беше управляемо. Имаше опити, но рядко повече. До 62-ата минута, когато Марвин Обуз беше фаулиран в наказателното поле, Есен получиха правото да изпълнят дузпа и я пропуснаха. Самият Обуз изпълни удара – но опитът му беше изключително слаб.

Въпреки това това беше сигнал за събуждане за RWE – и пет минути по-късно в полето на Манхайм най-накрая звънна гол. След дълго подаване на топката на втора греда Седрик Харенброк с превъзходен удар от воле направи 1:0

След още пет минути играта беше решена. Обуз с красиво единоборство с Харенброк – и този път той се справи по-добре от единайсет метра и вкара в късия ъгъл, за да направи 2:0. Гостите не се съвзеха от този двоен удар, тъй като от време на време бяха опасни пред вратата, но без да завършват истински. RWE продължават кампанията си след международната пауза в събота (25 ноември, 14:00 ч.) на терена на FC Ingolstadt. Манхайм играе у дома срещу СК Верл в петък (24 ноември, 19:00 ч.)