Равенство срещу Sprockhövel, дългосрочна контузия отстрани по време на загрявката

TSG Sprockhövel гостува на VfB Homberg в неделя следобед. Положението в таблицата на двата отбора обещаваше двубой на ниво очи – така и стана.

TSG Sprockhövel трябваше да гостува на VfB Homberg в контролен мач, но зимното време сложи кръст в работата и мачът се игра в неделя следобед в квартал Хомберг на Дуисбург. Двата отбора завършиха наравно 1:1, а треньорът на Хомберг Щефан Янсен остана доволен от представянето на своя отбор: „Разбрах, че всички момчета могат да предложат себе си, което е добре. Всички, които бяха в състава, играха днес. Винаги съм благодарен за това, че имаме тестови съперници като Шпрокхевел. Те са добър и честен отбор с добър треньор.“ Първите 45 минути бяха без голове и без сериозни шансове за двете страни. Пет минути след смяната Сакаки Ота направи 1:0 за VfB. 20 минути по-късно Денижан Язичи вкара за 1:1. 90 минути по-късно резултатът остана непроменен. За Янсен винаги е важно в такива мачове никой да не получи контузия. В този контролен мач обаче случаят не беше такъв, обясни треньорът на ВФБ: „Пиер Новицки се контузи веднага по време на загрявката. Това е много неприятно, защото той вече шест месеца е извън игра заради контузия на ръката и трябваше да се върне на терена за първи път срещу TSG. Това е много неприятно и срамно за него.“ Това беше първият контролен мач за годината за отбора на единадесето място в Оберлига Нидеррайн. TSG Sprockhövel вече изигра два мача през тази зимна пауза. Миналата неделя те спечелиха приятелския мач срещу ФК Мюлхаймер с 4:0, а преди това бяха победени с 2:1 от отбора от регионалната лига Вуперталер СВ. Двата отбора вече се срещнаха през миналото лято в подготовката. Синьо-белите спечелиха мача с 3:1 в своя полза. И двата отбора имат смесен сезон в лигата досега. С 15 точки на сметката си TSG изкара зимата на 14-о място в Оберлига Вестфален, на шест точки от мястото за изпадане. Битката за изпадане е проблем и за VfB Homberg. След 18 мача отборът на треньора Щефан Янсен е на единадесето място в таблицата, само на три точки от първото място за изпадане. Кампанията на VfB в лигата започва на 18 февруари с важно гостуване срещу SC St. Tönis, който е на първо място в зоната на изпадащите. Преди това са предвидени още три приятелски срещи. На отбора на Якуп Гьоску предстоят още контролни срещи през следващата седмица: срещу ETB SW Essen (27 януари) и срещу отбора от регионалната лига SF Niederwenigern (28 януари). TSG Sprockhövel ще продължи кампанията си в Оберлига Вестфален на 4 февруари срещу Айнтрахт Рейн