Равенство срещу SSVg Velbert „като победа“

MSV Дюселдорф успя да направи малка сензация в първия си мач: Те взеха първата си точка в Оберлигата във Велберт с гол в добавеното време.

След последния съдийски сигнал на откриващия мач от Оберлига Нидеррайн човек можеше да си помисли, че MSV Дюселдорф е спечелил. Докато играчите на SSVg Velbert стояха на терена с наведени глави, дюселдорфчани празнуваха бурно. Но това беше „само“ точка, която MSV взе обратно в Дюселдорф. Но това беше точка от голямо значение за отбора на треньора Мохамед Ел Мимуни, тъй като това беше първата точка в историята на клуба в първия мач от Оберлигата. И то срещу отбор, който е смятан за основен фаворит за промоция.

След доста по-слабо начало, в което Велберт поведе с 1:0, играчите на новака в Оберлигата се пребориха за победата. „През първите двайсет минути се страхувах“, призна Ел Мимуни след последния съдийски сигнал. „Велберт се справи много добре и можеше да вкара два или три гола.“ С напредването на мача обаче дюселдорфчани ставаха все по-добри и по-добри и особено през второто полувреме се получи равностойна игра.

Отборът от столицата на щата обаче трябваше да чака дълго време за изравнителния гол. Едва в края на мача резервата Гюлмез вкара гол с нисък удар. „Неописуемо е чувството да вкараш в последната минута срещу такъв съперник“, заяви щастливо 24-годишният играч. А след това не можеше да спре да се вълнува: „Празнуваме 1:1 като победа. Да вземеш точка в Дюселдорф е просто изключителна победа.“ Фактът, че MSV Дюселдорф не са впечатлени от дефицита, не е изненада за него: „Ние тренираме и на тренировките, за да не си позволяваме да свеждаме главите надолу.“ Друг фактор, добавя той, е климатът в екипа. „Атмосферата в отбора е страхотна, всички се чувстват добре тук“, подчерта Гюлмез.

Снимки: Stefan Rittershaus

Първият домакински мач на MSV Дюселдорф в Оберлигата е следващата сряда (10 август, 19:30 ч.) срещу TSV Meerbusch, а в третия ден от мача (14 август, 15:00 ч.) отборът пътува до Дуисбург, където гостува на VfB Homberg. Според Гюлмез целта е ясна: „Искаме да вземем шест точки от следващите два мача. За да го направим, определено трябва да сме още по-концентрирани в следващия мач, но мисля, че имаме качеството да спечелим следващите мачове.“