Райс наблюдава – неуспех за надеждата на нападателя Кеке Топп

Кеке Топп е смятан от много фенове на S04 за надеждата на нападателите в Бундеслигата. Той нямаше добър ден в мача с Байер Леверкузен (1:1). Томас Рейс, от всички хора, наблюдаваше.

Със своите осем гола Кеке Топп е най-резултатният нападател в отбора на FC Schalke 04 U19. Централният нападател на S04 се е разписал и пет пъти в пет международни мача за националния отбор U19.

Затова много от феновете на Königsblauen призовават младежът да бъде използван в отбора на Knappen от Бундеслигата, тъй като редовните нападатели се оказаха по-малко успешни през този сезон.

Но в последните два мача в 1. ФК Кьолн и срещу Байер Леверкузен обемистият централен нападател се превърна в трагична фигура. В Кьолн той пропусна дузпа след 23 минути, която щеше да означава равенство 1:1 с преките конкуренти в битката за първите две места, водещи до участие в последния кръг на германското първенство. Шалке загуби мача с 0:1.

И също така в неделя той пропусна дузпа три минути преди края, която вероятно щеше да даде победата на Шалке. Топп постави наказателния удар, който беше по негова вина, твърде много в средата, така че вратарят на Леверкузен Максимилиан Нойтенс нямаше проблем да отклони топката.

Пред погледа на новия старши треньор Томас Рейс, който е бил треньор на VfL Bochum и VfL Wolfsburg U19, и на съотборника му Майк Бюскенс, Топп не се представи добре и по време на мача. Няколко минути преди наказанието той има още един шанс да отбележи победния гол. И тук той не успя да се справи с Neutgens.

Не се ядосвам за това, но ми се искаше някой от другите двама стрелци може би да хване топката и да каже „Ще поема отговорност“.

Норберт Елгерт

Треньорът на Шалке Норберт Елгерт като цяло беше раздразнен след мача заради твърде многото пропуснати шансове за гол, но не искаше да обвинява Топп заради дузпата. „Кеке стреля към вратаря и пропусна дузпа. Не се ядосвам за това, но ми се искаше някой от другите двама стрелци да хване топката и да каже: „Поемам отговорност“, каза Елгерт. „Но, от друга страна, смело е да се осмелиш. Няма да правим от това и акция. Това е част от нея.“

Но дали централният нападател, който премина в S04 от U17 на SV Werder Bremen и който вече има едно участие във втора лига, породено от необходимостта, действително е готов да играе в Бундеслигата, трябва да бъде под въпрос след мача. „Не мисля, че някой се е препоръчал срещу Леверкузен“, обясни Елгерт. Ако някой е готов, той също ще обмени идеи с отговорните лица. Точно както винаги е правил.