„Ротер е играч, който е досаден и обиден в продължение на 90 минути“.

Третодивизионният отбор на Динамо Дрезден заслужено победи с 2:1 (1:1) отбора на Рот-Вайс Есен. За пореден път Ахмет Арслан беше основната тема след последния съдийски сигнал.

Ахмет Арслан за пореден път доказа, че е човекът на Динамо Дрезден за специалните моменти при домакинската победа с 2:1 над Рот-Вайс Есен в съботния следобед. Най-добрият голмайстор в лигата имаше важна роля в три решаващи за мача сцени.

В 13-ата минута номер шест на Динамо вкара фантастичен гол с глава за 1:0. Гол с титлата „Гол на месеца“ – неговият 19-и гол през сезона. След изравнителния гол на Рон Берлински Арслан даде и решителния тласък преди 2:1.

Неговият удар с по-слабия му ляв крак бе насочен в мрежата от Денис Борковски. Победата с 2:1 затвърди серията на Дрезден като най-резултатния отбор в трета дивизия в последните десет мача.

В интервю за „Магента спорт“ 29-годишният футболист беше доволен от двете си точки за голмайстора: „При гола ми не мислех и просто го направих. Щастлив съм, че се получи. В момента нямам никакви мисли преди гола, работи ми доста добре. Ще запазя видеото. Но също така съм щастлив, че отново се получи с подаване.“

Ротър е играч, който те дразни и обижда в продължение на 90 минути – дори понякога с обиди под пояса. Това не е обвинение, това е неговият начин.

Ahmet Arslan.

В заключителната фаза обаче имаше сцена, която все още може да има последствия за Арслан. Полузащитникът умишлено стъпи на крака на своя противник Бьорн Ротер, след което последва шестица на RWE. Съдията видя само реакцията на Ротер и го изгони с червен картон.

Арслан описа ситуацията от своя гледна точка след последния съдийски сигнал: „Ротер е играч, който те дразни и обижда в продължение на 90 минути – дори понякога с обиди под пояса. Това не е обвинение, това е неговият начин. Аз съм човек, който не отвръща на удара словесно, когато това се случи. Разбира се, че изглежда глупаво, защото стъпвам леко на крака му. Знаех, че той е играч, който ще рита. Ако там стоеше Фандрих, който е наистина опитен, той никога нямаше да ритне обратно. Направих това малко хитро. Това беше сцена, която променяше играта.“

Сега отборът, заел четвърто място, е изправен пред седмиците на истината. Предстоящите съперници са 1. FC Saarbrücken, Waldhof Mannheim, SC Freiburg II и SV Wehen Wiesbaden – всички отбори са в първите седем места в таблицата. След това всичко ще зависи и от това дали Ахмет Арслан отново ще бъде в топ форма.