Роуз предупреждава срещу Шалке, Вернер е кандидат за стартовите единадесет

Треньорът на РБ Лайпциг Марко Розе предупреждава за застрашения от изпадане съперник Шалке 04 въпреки позицията му в лигата.

„Очаква ни наистина трудна работа“, каза треньорът преди мача във вторник (18:30 ч., Sky), „отбор, който ще се бори много страстно и интензивно за всеки шанс.“

Треньорът на Шалке Томас Рейс е бил негов съсед в курса за футболни треньори, а Роуз обяснява: „Знам какво ни очаква. Шалке има нов интензитет“, а отборът изигра и „много добър мач“ при 0:3 в Айнтрахт Франкфурт. Роуз вярва, че „посоката и усещането отново са налице, но въпреки това те имат твърде малко точки, разбира се“.

В Гелзенкирхен Тимо Вернер може да се надява на повече игрово време. Роуз казва, че иска да доближи международния мач „евентуално до 90 минути“. Нападателят беше заменен в 67-ата минута, след като получи разкъсване на синдрома при равенството 1:1 срещу Байерн Мюнхен в петък. Роза ще трябва да се справя без вратаря Петер Гулачи и нападателя Кристофър Нкунку заради контузии.