Рощок изпадна – петарди, ракети, фенове полудяват, заплаха за отмяна

Изпадането на ФК Ханза Рощок беше почти сигурно, когато някои фенове взривиха предпазител.

Не можеше да стане много по-горчиво за Hansa Rostock. Изпадането им от трета дивизия беше почти сигурно в продълженията при равенството 2:1 срещу SC Paderborn, когато някои фенове взривиха предпазител. От трибуните се издига гъст, черен дим, а някои привърженици на Hansa хвърлят пеперуди на стадиона. Летяха и ракети.

В продължение на няколко минути на стадиона се чуваше трясък и съдията Харм Осмерс извика отборите от терена. Облаци дим се носеха из стадиона и не изглеждаше, че мачът може да започне отново. Феновете на Вехен Висбаден, които бяха зависими от точката на Падерборн заради поражението на техния клуб с 2:1 от ФК Санкт Паули, чакаха с нетърпение новини от Рощок.

След дълго чакане мачът най-накрая започна на вече почти празния стадион. Липсващите четири минути бяха изиграни и отпадането на Рощок беше окончателно решено.

Преди това Hansa Rostock дори бе усещал отпадането. След откриващия гол на Нилс Фрьолинг (48′) и изравнителното попадение на Висбаден Ханза се бе изкачила до 16-о място, преди Маркус Колке да направи съдбоносна грешка. Вратарят на Ханза пропусна през пръстите си безобиден удар на Феликс Плате – 1:1.

Ударът с глава на Адриано Грималди в 87-ата минута подпечата отпадането на Рощок от трета дивизия – мач, който ще бъде запомнен с добро заради размириците.

Ханза Рощок: Бунтове още в първия мач в Падерборн

През декември 2023 г. също е имало размирици от страна на някои фенове на Ханза в първия мач. При това 24 полицаи и 13 стюарди бяха ранени от хвърлени предмети и пиротехнически изделия. Нанесени са също така щети на полицейски автомобили и материални щети на стадиона и около него. Наред с други неща, бунтовниците са подпалили и тоалетна. Общите щети се оценяват на около 250 000 евро. Месеци по-късно домовете на заподозрените фенове на Ханза са били претърсени. От клуба обявиха, че ще платят за нанесените щети