Рьодингхаузен печели в Кьолн – Аахен все още няма победа

В първите петъчни мачове от Регионална лига Запад SV Rödinghausen надделя с 2:0 при гостуването си на Fortuna Köln. Fortuna Düsseldorf II и Alemannia Aachen завършиха наравно 1:1.

Fortuna Cologne – SV Rödinghausen 0:2

SV Rödinghausen демонстрира силна реакция на отпадането си от турнира за Купата на DFB срещу TSG Hoffenheim с 2:0, побеждавайки Fortuna Köln с 2:0 у дома. Винсент Шауб даде преднина на гостите само след три минути. Юлиан Волф увеличи преднината си на 2:0 след 33 минути и това беше предварителното решение, тъй като през второто полувреме не бяха отбелязани нови голове.

Отборът на Кьолн, който през миналата година дълго време беше кандидат за промоция, има само една точка в сметката си след три мача. От друга страна, SV Rödinghausen има максималните шест точки след два мача и е на второ място в Регионална лига Запад след Preußen Münster (един мач повече).

Fortuna Düsseldorf II – Alemannia Aachen 1:1

Алемания Аахен остава без победа и в третия ден от Регионална лига Запад. Кайзерщадтци трябваше да се задоволят с равенство 1:1 при гостуването си на Фортуна Дюселдорф II. Поне така смятат някои от феновете на Аахен, защото само след три минути Суфиан Ел-Фаузи изведе домакините напред с 1:0. Малко преди почивката обаче Янник Маус изравни за 1:1 (45-и).

И в този мач не последваха нови голове. Резултатът остана 1:1. Алемания Аахен има две точки след три мача, а Фортуна Дюселдорф увеличава актива си на четири.

В 19:30 ч. SC Preußen Münster и 1. FC Bocholt завършиха петъчните мачове от третия ден. Кликнете тук за тикера