Сане отбелязва гол при завръщането си – „Почти се разплаках“.

Новото попълнение Ким Сане веднага вкара първия гол за Wattenscheid 09 срещу Preußen Münster с първия си удар във вратата. RS разговаря с 27-годишния завръщащ се.

През седмицата SG Wattenscheid обяви Ким Сане за следващото лятно попълнение в своята офанзивна линия. По-големият брат на звездата от Бундеслигата Лерой беше убедителен като пробен играч и подписа договор в Лориде.

Когато треньорът Кристиан Бритшо накара 27-годишния играч да играе на върха в първия мач за сезона в SC Preußen Münster, феновете на SGW бяха изумени. През последните пет години Сане не играе футбол, а се занимава с американски футбол и лека атлетика.

Въпреки това той веднага получи пълно доверие: „За мен беше голямо удоволствие да се върна на терена за първи път след толкова дълго време. Когато излязох на терена, почти се разплаках“, призна завръщащият се в отбора.

Както в сценария: Сане вкара първия си гол за сезона

Фактът, че през последните години Сане е работил върху спринтьорската си кариера като атлет, се отплати още в началото на мача. Крилото Емре Йешилова подготви перфектно обстановката за новодошлия, Сане избяга от съперниците си и вкара дебютния гол за 1:0 за SG Wattenscheid 09 пред пълната зала с фенове на Мюнстер: „Беше страхотно усещане. Когато вкарах гола, просто си помислих „Уау“. Това беше огромна тежест за мен. Първият гол беше добър според моите стандарти. Но въпреки цялата радост, в крайна сметка това не помогна много“, казва нападателят.

Вторият гол малко преди почивката, след като той отново бе цел на контраатака, но не успя да вкара срещу стража на Мюнстер Шулце Нихуес, не дойде. Въпреки това Сане се оказа пряко подкрепление и показа своите качества. Най-голямото му оръжие са „скоростта и завършването“, казва роденият в Австрия играч.

Той не е забравил и уменията си за водене и борба. В някои ситуации обаче дългата почивка от футбола се усеща: „Все още трябва да науча някои тактики. Забелязвате, че твърде дълго бях извън него.“

Sané за началото на сезона: „Можем да вземем много със себе си.

Въпреки поражението с 1:4 в откриващия мач, SGW може да направи положителни изводи. Сане е силно мотивиран и иска да надгради представянето на отбора от първото полувреме: „През първото полувреме играхме много добре срещу Преусен, най-големия фаворит в лигата. Можем да вземем много от това. Ще играем добре и срещу Вупертал.