Светкавично начало и двоен удар – VfL Bochum победи Аугсбург с 3:2

VfL Бохум спечели домакинския си мач срещу ФК Аугсбург с 3:2 (1:1) и се изкачи на място, което не позволява изпадане в Бундеслигата.

Виковете при последния съдийски сигнал бяха толкова безгранични, сякаш VfL Bochum вече си беше осигурил място в зоната на изпадащите. До това все още има много време, но домакинската победа с 3:2 (1:1) беше изключително важна крачка към целта на сезона.

Водени от шумната публика на Рурщадион, VfL започнаха светкавично. Филип Хофман подаде на Кристофър Антуи-Аджей отляво. Той остави съперника си да избяга в нищото с кука и заби топката в късия ъгъл под напречната греда за 1:0 (2).

Аугсбург се опита да отговори бързо, но Бохум имаше ранни възможности за контраатаки. Такума Асано спринтира с топката през целия терен, но след двойно подаване с Антони Лосиля му липсваха сили да завърши (8-ми).

Гостите се противопоставиха на това с твърд подход в двубоите. Особено Лосиля и Хофман трябваше да изтърпят много наказания. В 28-ата минута Хофман имаше чудесна възможност да направи 2:0, но ударът му с глава кацна само върху мрежата. Вместо това FCA изравни при директна контраатака.

Доминик Хайнц загуби двубоя с Дион Бельо. Топката попадна у Арне Майер, който завърши с плонж в далечния ъгъл (29-та минута). Малко след това Бохум трябваше да реагира за първи път. През сълзи контузеният Константинос Стафилидис трябваше да напусне терена (36.). Той беше заменен от възстановения Кевин Щьогер. След това Щьогер разгърна чука си малко преди почивката, но не успя да уцели Кубек в наказателното поле на Аугсбург (45.).

Независимо какво беше казал Леч на своите играчи на полувремето, то имаше незабавен ефект. С подновяването на играта Бохум започна офанзивен щурм, Аугсбург само стоеше в гръб. След две пропуснати възможности (51-ва, 53-та) отново Антуи-Аджей изпрати Рурщадион в извънредно положение.

След прекрасен пас от Щьогер, острото му центриране бе отклонено във вратата от защитника на ФКА Джефри Гувелеу (59.). VfL обаче не се отпусна и продължи веднага след това. По-малко от две минути по-късно удар от далечно разстояние на Лосиля бе отразен неспасяемо – 3:1 (61.), екстаз в Бохум.

Аугсбург се опита още веднъж да се върне в мача. И успяха в 85-ата минута. Бохум не изчистваше достатъчно последователно топката в собствената си шестнайсеторка. Топката се плъзна към Келвин Йебоа, който отбеляза последния гол. Така се стигна до треперене до края, но VfL успя да удържи малката преднина.

Резултатът от Мюнхен не беше показан на таблото. Но, разбира се, всички знаеха, че ФК Шалке е паднал с 0:6. В резултат на това Бохум се изкачи нагоре в таблицата и поне до неделя ще бъде на място, неподлежащо на изпадане.