Световна купа: Испания и Швеция се класират за полуфиналите

Испания се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол. Победата с 2:1 над Нидерландия беше решена в допълнителното време. След това Швеция също достигна до кръга на най-добрите четири с победа над Япония с 2:1.

Испания достигна до полуфиналите на Световното първенство по футбол в Океания. Мачът срещу Нидерландия беше решен в допълнителното време. Салма Паралуело вкара победния гол за победата с 2:1.

На полуфинала ще се изправи срещу Швеция, която победи Япония с 2:1.

Мачът в Уелингтън беше белязан от вълнуваща финална фаза. Испания поведе с 1:0 в 81-ата минута, когато Мариона Калдентей реализира дузпа. Холандците изравниха в продължението на мача, като Стефани ван дер Грагт направи 1:1.

До края на полувремето испанците имаха добри възможности да отбележат и на два пъти не успяха да стигнат до гол. И в двата случая на холандците помогнаха страничните стълбове.

Швеция победи Япония
Това е първото участие на Испания на полуфинал. Те ще играят срещу Швеция. Скандинавците победиха Япония с 2:1 в Оукланд. Аманда Илестедт и Филипа Ангелдал отбелязаха головете за Швеция. Японката Хонока Хаяши вкара изравнителния гол в 87-ата минута, но беше твърде късно.

Вторият полуфинал ще се реши в мачовете Австралия-Франция и Англия-Колумбия (и двата тази събота).