Световна купа: Франция побеждава Англия с 2:1 и достига до полуфиналите

Франция достигна до полуфиналите на Световната купа. Защитаващият титлата си отбор победи Англия с 2:1.

Орелиен Чуамене даде преднина на Франция в 17-ата минута на мача. Хари Кейн изравни след края на полувремето с дузпа. Оливие Жиру (78-ата минута) изведе Франция отново напред в момент, в който Англия доминираше в действията. В заключителните етапи английският играч Кейн пропусна да изравни, когато пропусна втора дузпа.

Съперник на полуфинала е Мароко, който стана първият африкански отбор в историята на Световната купа, достигнал до финалния кръг. Юсеф Ен-Несири вкарва единствения и решаващ гол срещу Португалия в 42-ата минута на мача. Португалецът Кристиано Роналдо, който влезе като резерва през второто полувреме, изигра своя 196-и международен мач, с което изравни световния рекорд на Бадер ал Мутава от Кувейт.

Аржентина и Хърватия ще се срещнат във втория полуфинал във вторник, 13 декември.