Сега топ двубоите очакват Шалке

Възрастовата група U17 на ФК Шалке 04 върви по пътя си към Западната Бундеслига въпреки проблемите с контузии. Треньорът Томас Бертелс вече гледа напред към двата топ двубоя в лигата.

Юношите U17 на ФК Шалке 04 са мерило за всичко в Юнион-Ивкони Бундеслига Запад. В малкото дерби те наскоро победиха с 2:0 Рот-Вайс Есен и запазиха лидерството си в класирането.

Отборът на старши треньора Томас Бертелс беше почти плашещо уверен през всичките 90 минути. Ранната преднина бе последвана от втори гол малко преди почивката, след което юношите с лекота доиграха мача през вторите 45 минути и бяха особено убедителни в защита, като не допуснаха никакви голови шансове за RWE.

Бертелс също беше доволен от това след последния съдийски сигнал и говори за „много достойно, зряло представяне“. Това изумително представяне се дължеше и на факта, че Шалкерите отсъстваха. Отсъстваха и Тайкан Етчибаши, най-добрият реализатор на Кьонигсблен с осем гола, и Кайхан Сайман, вторият най-добър реализатор с шест гола.

И двамата бяха далеч с националния отбор на Германия до 17 години. По същия начин поради контузия липсваше и редовният централен защитник и също толкова офанзивно активен Тристан Топ-Расмусен с четири гола. Наред с Лука Шрьоер, Луис Бричо и Бен Вебер липсваха и още трима допълнителни играчи.

U17: RWE - Schalke 04 18 октомври 2023 г.
U17: RWE – Schalke 04 18 октомври 2023 г.

Поради многото отсъствия Бертелс изтъкна задължителните си заместници след победата: „Мисля, че е добре, че другите момчета бяха там тогава. Като треньор винаги казваш, че момчетата не вярват, когато седят на пейката в продължение на осем седмици, но в даден момент всеки е нужен. Тогава те трябва да дадат резултат и точно това направиха.“

Огромната широта в състава на синьо-белите също е причина за тази страхотна серия през сезона. Въпреки това двата най-тежки мача в лигата все още очакват „Шалкерите“ в последните два мачови дни от първата половина на сезона. Първо те гостуват на втория Байер Леверкузен (сряда, 25 октомври, 19:00 ч.), а след това ги очаква дербито на Ревие срещу третия Борусия Дортмунд (неделя, 5 ноември, 13:00 ч.).

Бертелс гледа напред към двата „лесни мача“, както шеговито ги нарече: „Искаме да подходим към мачовете като към всеки друг и, разбира се, да победим. Ясно е, че срещу Леверкузен и Дортмунд няма да е толкова лесно. Но не мисля, че те ще пеят и ще ръкопляскат, когато трябва да играят с нас. Ще се подготвим за Леверкузен през следващите дни, но засега ще се наслаждаваме на победата.“