Седмица преди началото – равенство срещу отбор от Оберлигата, новодошлият е контузен

Rot-Weiß Оберхаузен не стигна до нещо повече от равенство срещу SV Straelen една седмица преди началото на Регионалната лига. Притесненията са за защитник.

През седмицата Рот-Вайс Оберхаузен се представи силно и почти удържа равенството на участника в Шампионската лига Борусия Дортмунд. Беше необходим гол в последната минута, за да се стигне до 2:3 за Kleeblättern и да се развали победата им отзад.

Три дни по-късно RWO отново завърши наравно. Този път обаче радостта от резултата вероятно ще бъде ограничена. При равенството 1:1 срещу SV Straelen отборът от Оберхаузен не се представи непременно на висота.

И двата гола бяха отбелязани в ранните етапи. Том Хирш е дал ранна преднина на Straelen. Неговият гол в шестата минута е бил предшестван от грешка на отбора на Оберхаузен при изграждането на играта.

Само три минути бяха необходими на отбора на Йорн Новак да отговори. След единоборство между най-добрите нови попълнения Мориц Стопелкамп и Огужан Кефкир подписалият от SC Wiedenbrück Манфредас Рузгис вкара изравнителния гол (9-та минута).

Контузии и в двете страни

Първото полувреме обаче можеше да предложи и две неприятни сцени. И Страйлен, и RWO бяха принудени да направят промени. За отбора от Оберхаузен не продължи да играе защитникът Котрел Езекуем. Новодошлият играч контузи бедрото си и бе заменен от Доминик Бургхард. От страна на SVS мачът приключи рано за Айзък Канг. Хиротака Ямада се появи на терена малко преди почивката.

Преди Rot-Weiß да започнат участието си в Регионална лига Запад следващата събота в SC Wiedenbrück, те имат генерална репетиция при отбора от Оберлигата SV Sonsbeck във вторник (18:30 ч.).

За Щрален новият сезон започва едва на 12 август. Отборът, който изпадна от Регионалната лига, ще продължи утре с проверка срещу Sportfreunde Broekhuysen.

Rot-Weiß Oberhausen – SV Straelen 1:1

РВО: Бенц – Монтаг (46. Нгьомбо), Езекуем (37. Бургхард), Клас, Холтхаус (70. Йозтюрк) – Меарц (46. Фаснахт), Стопелкамп (70. Донкор) – Клайнсорге (70. Рекса), Крайер, Кефкир (70. Нимайер) – Рузгис

SVS: Шюбел – Хрелич, Янагисава, Ндуп (57. Вие), Канг (42. Ямада) – Малузе (89. Бараза), Леммерт (85. Шютц) – Айдоган, Тисен, Хирш – Мюлер (85. Бланк)

Голове: 0:1 Хирш (6.), 1:1 Рузгис (9.)