Силен RWE! Rot-Weiss Essen по-близо до победата от отбора на часа

Rot-Weiss Essen и VfL Osnabrück завършиха наравно 1:1 в напрегнат мач от трета дивизия.

Страхотен мач на терена, страхотна атмосфера по трибуните: Големият мач от трета дивизия между Rot-Weiss Essen и VfL Osnabrück имаше какво да предложи и не биваше да разочарова никого от около 17 700-те зрители на стадиона на Хафенщрасе. В крайна сметка и двете страни останаха доволни от равенството 1:1. RWE имаше повече от VfL, отбора на момента в трета дивизия.

Рот-Вайс Есен започна мача по начина, по който РВЕ е познат от предишни домакински мачове: активен и доминиращ в играта.

Първият шанс дойде само след шест минути, когато Рон Берлински подаде на Айзея Йънг, но той пропусна от остър ъгъл. Определено имаше и нещо повече.

И отново RWE: Този път Торбен Мюсел (12-и) изпълни корнер, но ударът му беше блокиран само от играч на Osnabrück. Нямаше и следа от VfL, които напоследък бяха спечелили пет поредни победи далеч от дома.

RWE - VfL Osnabrück 1:114. март 2023 г.
RWE – VfL Osnabrück 1:114. март 2023 г.

Напълно различен RWE: Феликс Бастианс (14 г.) получи удар с глава след центриране от Огужан Кефкир, но зад топката липсваше натиск. Капитанът на RWE (27 г.) също имаше шанс да направи 1:0 след опит за удар, но номер едно на Оснабрюк Филип Кюн парира.

В 32-ата минута VfL показа, че Оснабрюк е истински топ отбор, който има реален ход. След изпълнение на корнер Тимо Беерман се извиси по-високо от Феликс Херценбрух и резултатът стана 1:0 за гостите. И това наистина беше първата възможност за лилаво-белия отбор. Един топ отбор!

RWE влезе в полувремето с този студен душ, но червено-белите се показаха добре възстановени. Подкрепяни от около 15 200 фенове на Есен сред 17 671 зрители, RWE продължиха да търсят късмета си в атака. Разбира се, това създаваше и пролуки в защитата на Есен.

След корнер VfL контраатакува чрез голмайстора Ба-Муака Симакала, който пусна перфектен пас към Ноел Нийман, но атакуващият играч не успя да преодолее Якоб Голц, който реагира блестящо – след това Кефкир изчисти топката от опасната зона.

RWE продължиха да играят смело и почти бяха възнаградени. Херценбрух (60-та минута) насочи топката в мрежата след центриране на Кефкир и удар с глава на Бастиан – но радостта на Хафенщрасе беше кратка. По някаква причина съдията отсъди положение на засада.

Но пет минути по-късно вече нямаше две мнения: Кефкир подаде на Лорънс Енали в наказателното поле и той спаси феновете на RWE – напълно заслужено изравнително попадение за 1:1!

Само две минути по-късно: Ротер стреля с глава, Оснабрюк изчисти, след което RWE вкара поредния гол в аут чрез Бастианс. Есен упражни натиск!

А Osnabrück? В 74-ата минута гостите имаха страхотен шанс да отбележат победата: Изведнъж Роберт Теше се озова пред Голц и опита удар с глава, но топката му беше твърде слаба. Така страхотният, изпълнен с атмосфера мач между Рот-Вайс Есен и ВфЛ Оснабрюк завърши с равенство 1:1.

РВЕ остана без поражение на „Хафенщрасе“ за 11-и пореден път, а VfL – без поражение далеч от дома за 6-и пореден път.