Силни Любек и 1860 – Кьолн и Дрезден първи лидери на таблицата

Завърши част от първия ден на третата лига през сезон 2023/2024. Досега имаше малко голове, на които да се възхищаваме, мачовете бяха равностойни.

След победата на ФК Халешер с 2:1 над Рот-Вайс Есен в откриващия си мач, в събота започнаха сезона и някои от съперниците на HFC и RWE.

В първия си мач за сезона промотираният VfB Любек не успя да постигне повече от равенство въпреки убедителната си игра. Резултатът срещу изпадналия от втора дивизия SV Sandhausen беше 0:0 след 90 минути на стадиона на Любек в Lohmühle.

VfB игра силно срещу фаворитите. Сирил Аконо от Любек имаше възможност да завърши отблизо, но защитникът на Сандхаузен Тим Книпинг се хвърли решително срещу топката (16-та минута). Предполагаемият гол на Любек (36-та минута) след изпълнение на ъглов удар беше отсъден още преди топката да е преминала линията.

Домакините играха убедително и през второто полувреме, Тарик Гьозусирин не успя да се справи с обръщащия си удар към стража на Сандхаузен Николай Ренен (69-та минута). В заключителната фаза гостите увеличиха натиска, но не успяха да окажат решаващо влияние пред вратата.

Scores
Scores

Виктория Кьолн пък зае първото място в таблицата в началото на сезона. Отборът на треньора Олаф Янсен спечели с 3:1 (1:1) срещу СК Верл в събота. 1860 Мюнхен също спечели с 2:0 (1:0) срещу Валдхоф Манхайм.

Виктория дори изоставаше в началото, но Давид Филип (35), Дони Богичевич (58) и Патрик Коронкевич (72) се погрижиха да скочат на първото място. Веднага след тях се наредиха мюнхенските лъвове, които надделяха след автогол на Ян-Кристоф Бартелс (12-и) и гол на Файн Лакенмахер (56-и).

Преусен Мюнстер - BVB II 05 август 2023 г.
Преусен Мюнстер – BVB II 05 август 2023 г.

Нямаше победител и между промотирания Preußen Münster и Borussia Dortmund II (0:0), както и между Jahn Regensburg и SpVgg Unterhaching (1:1).

Динамо Дрезден победи изпадналия от втора дивизия Арминия Билефелд с 3:1 в съботния мач на върха и се изравни на върха с Виктория от Кьолн. Семи Белкахия (14-та минута, автогол), Щефан Кучке (36-та минута, дузпа) и Никлас Хауптман (65-та минута) донесоха радостта на Дрезден. За Билефелд Мервей Бианкади (45.+5) беше отбелязал стойностния междинен гол. Арминия завърши мача с десет играчи след червения картон на Кайто Мизута (67-ми). wozi с dpa