Скандирания с обиди срещу Тимо Вернер от RB Leipzig

Феновете на ФК Шалке не са забравили поглъщането на Тимо Вернер.

След няколко повторения обаче беше добре. FC Schalke 04 и Тимо Вернер – това вече няма да е любовна история.

При завръщането му в стартовия състав на РБ Лайпциг след дълга контузия привържениците на „Königsblauen“ очаквано приветстваха националния нападател.

Сякаш попадението на Андре да Силва (0:1 в седмата минута) не ги беше разтревожило по-сериозно, някои от привържениците на S04 в Nordkurve обидиха Вернер със заканителни скандирания, според които майка му символизирала продажна любов. След няколко повторения, които вече могат да се определят като обичайни за Бундеслигата, феновете на Шалке се концентрираха върху това да подкрепят отново своя отбор.

Неприязънта към Тимо Вернер е от повече от шест години. В 13-ия ден на сезон 2016/17 г. 20-годишният тогава нападател се увлича с поглъщане в наказателното поле на Шалке след само две минути в Лайпциг. Шалкерите протестираха, но дузпата все пак прозвуча. Вернер дори сам реализира дузпата.

В крайна сметка Шалке загуби с 1:2. Вернер заяви след това, че не е имал лошо предчувствие за действието. Националният нападател обаче не се сприятелява само в Гелзенкирхен. Дори в Лайпциг някои привърженици видяха, че поглъщането е позорно за футбола. Той е „научил много от нея“, казва Вернер с известна дистанция. В резултат на това е станал по-силен: „От това време взех много за развитието на личността си“, казва той, „Не мисля, че много нападатели биха вкарали толкова много голове след това, когато настроението е толкова против собствената им личност.“

Защото негативното отношение на противниковите фенове е огромно: „При домакинските мачове от блока на гостите, при гостуванията – от целия стадион.“ Тимо Вернер също направи този опит във вторник вечерта на арената на ФК Шалке 04, макар и в по-безобиден вариант от преди.