Слабите зебри са без победа за четвърти пореден път

MSV Duisburg загуби с 0:1 (0:0) от SC Verl в неделя. Това беше четвъртият пореден мач без победа.

Съвсем наскоро MSV Duisburg отпадна малко от темпото. След доброто начало Зебрите взеха само една точка от последните три мача. Тази негативна серия продължи и в гостуването на SC Verl в неделя. Зебрите загубиха с 0:1 след слабо представяне и вече са на четири точки над местата за изпадане на дванадесето място. Благодарение на победата Верл успява да се изкачи над чертата и изостава на три точки от Дуисбург на 16-о място.

На HomeDeluxe-Arena в Падерборн, където Verl играе домакинските си мачове, треньорът на MSV Торстен Цигнер изпрати отбор, който промени две позиции в сравнение с 0:1 срещу Дрезден. Kolja Pusch влиза на мястото на Aziz Bouhaddouz. Тобиас Флекщайн замени отстранения с жълт картон Себастиан Май в първата четворка.

Note
Note

След кратък период на изживяване първата възможност принадлежеше на домакините. Яри Ото стреля от 20 метра, но Винсент Мюлер направи зрелищно спасяване и изби в корнер. За разлика от тях първият сигнал на MSV не е бил толкова спортен. Джошуа Битер закъсня срещу Том Баак и получи жълт картон за грубия си удар (17-и).

В офанзивен план гостите не показаха почти нищо. Те оставиха Верл да владее много топката, но бяха толкова компактни, че източновестфалците можеха само рядко да се появят в опасните зони. От другата страна капитанът Мориц Стопелкамп създаде първите шансове за гол, без да предизвиква особена тревога с финалите си (27-и, 32-и, 36-и). До края на полувремето нямаше други важни моменти.

След като първото полувреме като цяло беше слабо, Зигнер направи някои промени. На почивката нападателят Бухаддуз влезе на мястото на Битер, Марвин Аджани се премести отдясно, а Чинеду Екене – от центъра на атаката на крилото.

Но играта не стана по-привлекателна. Важно е да се отбележи, че имаше едноминутно прекъсване, тъй като Марвин Бакалорц беше наранил лицето си. Ветеранът можеше да продължи да играе – но трябваше да гледа как отборът му изостава.

SC Verl - MSV Duisburg18. септември 2022 г.
SC Verl – MSV Duisburg18. септември 2022 г.

Тобиас Кност (57-и) се възползва от липсата на ред в наказателното поле на Дуисбург. Преди това Аджани загуби топката, Кност получи подаване от Жоел Гродовски, който не бе прекъснат достатъчно решително от Йонас Михелбринк и вкара от около 15 метра в десния ъгъл.

Събуждане за MSV? Поне не се забелязва, Revierklub все още не успява да създаде никаква заплаха за гол. Надеждата се появи, когато Стопелкамп изпълни свободен удар извън наказателното поле (75-ата минута). Но опитът на капитана се заби в стената. Малко неща не се получиха за иначе силния 35-годишен играч, чието представяне беше типично за играта на Дуисбург.

В заключителните минути повече от 1000 фенове, които бяха дошли, се опитаха да подтикнат отбора си към изравнителен гол с мощни викове. Но повече от отчаян опит на Екене да получи дузпа не беше възможен за Дуисбург в този дъждовен следобед. Напротив: на Марвин Сенгер бе показан жълт картон за тактически фаул (87-ата минута), с което кадровите проблеми се задълбочиха.

Сега е време за международна почивка, след която MSV ще бъде домакин на ФК Халешен (събота, 1 октомври, 14:00 ч.). Преди това обаче отборът на Зигнер все още участва в турнира за Купата на Долен Рейн – следващия петък (19:00 ч.) той гостува на Rot-Weiß Oberhausen. За Verl първенството продължава с гостуване на SV Elversberg.