Слабият BVB II губи от 1. FC Saarbrücken

1. FC Saarbrücken стартира денят на мачовете 5 в трета дивизия в петък вечер с мач срещу Borussia Dortmund II. Представянето на ФКС беше добро.

Пет точки след четири мачови дни: С тези предпоставки 1. ФК Саарбрюкен и Борусия Дортмунд II започнаха 5-ия мачов ден в трета дивизия.

Особено за стремящите се към промоция Саарбрюкен началото не можеше да бъде задоволително. Те отчаяно се стремяха да постигнат втората си победа за сезона срещу резервите на BVB – и го направиха благодарение на добрата си игра. В крайна сметка резултатът бе 2:0 за 1.

Саарбрюкен доминираше през първото полувреме и създаде два или три добри шанса. Като например в 31-ата минута: Юлиан Гюнтер-Шмидт спечели топката в половината на съперника и тръгна към наказателното поле на Дортмунд, като с финала си принуди стража на Борусия Марсел Лотка да направи блестящо спасяване.

Шест минути по-късно вратарят на Дортмунд не реагира толкова добре. Шмидт продължи към Рабихич, чийто първи удар се удари в гредата по заобиколен начин, но Рабихич се включи бързо, грабна отскочилата топка и вкара от близко разстояние – 1:0 Саарбрюкен (37 г.).

Второто полувреме започна нещастно за гостите от Рурската област. Кай Брункер (58.) стреля от тълпата в наказателното поле и резултатът стана 2:0 за ФКС.

Дортмунд не измисли много през второто полувреме, Саарбрюкен контролираше действията и заслужено спечели с 2:0.

Статистически данни от мача

1. ФК Саарбрюкен: Патерок – Бьодер, Цайц, Доминик Бекер – Гюнтер-Шмидт (74. Щеле), Зонтхаймер (85. Чивея), Гаус (59. Ди Микеле Санчес) – Кербер, Рабих (74. Нойдекер) – Брункер (59. Ридзуто), Шмидт

Борусия Дортмунд II: Lotka – Pudel (85. Tattermusch), Göbel, Blank, Bueno – Pfanne (64. Roggow), Eberwein (74. Kamara), Pohlmann – Butler (46. Nischalke), Besong (46. Bamba), Michel

Съдия: Mario Hildenbrand (Wertheim)

Голове: 1:0 Рабихич (37.), 2:0 Брункер (58.)

Жълти картони: – Eberwein, Pfanne, Roggow