Следващата домакинска победа! SG Wattenscheid се изкачва до място, което не позволява изпадане

SG Wattenscheid 09 удължава серията си от победи. Те спечелиха с 3:1 в мача за наваксване срещу Виктория Клархолц.

SG Wattenscheid 09 направиха следващата стъпка към осигуряване на мястото си в Оберлига Вестфален. SGW победиха Виктория Клархолц с 3:1 (2:1) в четвъртък вечерта в мача за наваксване от 14-ия ден.

По този начин отборът на треньора Енгин Явузаслан продължи положителната тенденция от последните седмици и направи домашния си требъл златен – това беше трети успех в трети пореден мач в Лохрайде. Традиционният клуб се изкачи на директно място в таблицата без право на изпадане – задминавайки съперниците от Клархолц. (Прочетете за мача в рубриката „На живо“)

След начална фаза, характеризираща се с усещане за игра, Джамал Ел Мансури от Ватеншайд откри резултата с гола си за 1:0 след 22 минути. Серхат Качмаз отигра по поръчка топка от собствената си половина, която нападателят завърши силно – първо с дрибъл, а след това с финт през краката на вратаря на Клархолц.

Изравнителният гол обаче не закъсня. Защитата на Wattenscheid позволи на гостите да получат твърде много пространство за пресичане. А и Маркус Баум не беше прекъснат решително в центъра, което позволи на защитник да вкара с глава за 1:1 (34′).

Преди почивката 800-те зрители на стадион „Лохрайде“ отново успяха да се зарадват на преднината. Нико Тиер подаде на Умут Йълдъз, който бе нахлул с топката. Той вкара в левия ъгъл, за да направи резултата 2:1 (41′).

След почивката Ватеншайд се пренасочи към защитата и Клархолц натисна за бързо изравняване. Те обаче не успяха да се разпишат. И така през второто полувреме играта загуби малко от темпото си. Wattenscheid отново стана по-силен.

До сериозно раздвижване се стигна отново едва след последния четвърт час. Влезлият като резерва Беркан Фират трябваше само да вкара топката в празната врата в наказателното поле – но тя се удари в долния край на напречната греда (76′). Според съдията топката не е била изцяло зад линията.

Въпреки това на Фират бяха необходими само няколко минути, за да компенсира пропуска си. Той запази хладнокръвие пред противниковата врата и вкара топката в мрежата, за да направи резултата 3:1 (84′). Предварителното решение, тъй като резултатът остана такъв.

След домакинския требъл, в следващия мач отборът на Ватеншайд отново ще бъде предизвикан далеч от дома. В неделя те гостуват на SpVgg Erkenschwick (14:00 ч., RS live ticker). Виктория Клархолц се изправя пред още един сблъсък в мазето далеч от дома. Те пътуват до отслабващия ТуС Бьовингхаузен (неделя, 15:00 ч., RS live ticker)