Следваща Съперникът на RWE отпадна на дузпи – Дюселдорф напредва

Това беше близо. Но в крайна сметка втородивизионният Hamburger SV надделя срещу третодивизионната Arminia Bielefeld след изпълнение на дузпи.

Хамбургер СВ достигна до последните 16 мача за Купата на DFB. Втородивизионните гиганти спечелиха с 4:3 при дузпите на по-нискоразредния Арминия Билефелд.

След 90-те минути и допълнителното време резултатът беше 1:1 (1:0). Матео Рааб спаси решаващата дузпа срещу Мариус Вьорл.

Никлас Шипноски (11) вкара в началото за Арминия, която в първия кръг отстрани от надпреварата отбора от Бундеслигата VfL Бохум. HSV обаче изравни чрез Джокера Пекари Ята (77) и се стигна до продължения. То започна с десет минути закъснение поради спешна медицинска помощ на трибуните.

Билефелд даде енергична отбранителна битка в сблъсъка между двата изпаднали през лятото отбора, след като отбеляза откриващия гол

Гостите от Хамбург продължиха да атакуват, създавайки шанс след шанс – но вратарят на Билефелд Йонас Керскен дълго време пазеше чиста мрежа.

Едва когато в заключителните етапи треньорът на HSV Тим Валтер включи първоначално почиващите си атакуващи играчи Роберт Глатцел и Ята, гостите пробиха защитната стена. Ята вкара с глава две минути след влизането си в игра. В заключителната фаза двата отбора си размениха удари с шансове и в двете страни

ханзейският отбор изхвърли втория традиционен клуб от трета дивизия. Ключова дума RWE: За Арминия Билефелд тя продължава в събота във Вестшлагер при гостуването на Рот-Вайс Есен.

„Като цяло това беше заслужена победа за HSV, дори и тя да беше решена с дузпи. Но отборът хвърли всичко от себе си и се бори докрай“, заяви треньорът на Арминия Мич Княт. Той добави в интервю за Sky: „Имаме най-младия отбор в лигата и младежите имат сили. Не се притеснявам за събота. Ще се представим по същия начин и в Есен.“