Следваща RWE опонент – Oldenburg безобиден и с далеч поражение

В трета дивизия VfB Oldenburg не успя да преодолее RWE преди сблъсъка си с Rot-Weiss Essen. Причината е, че те претърпяха поражение с 0:1 (0:0) от SC Freiburg II.

Следващата неделя (6 ноември, 13:00 ч.) VfB Oldenburg ще се изправи срещу Rot-Weiss Essen у дома в двубой за промотирания отбор. При победа в SC Freiburg II в неделя VfB можеше да изпревари Есен.

Но нещата се развиха по различен начин, мачът завърши 1:0 за отбора на Фрайбург, който по този начин се изкачи на трето място за момента.

Началото в неделя принадлежеше на Фрайбург, който доминираше веднага, а VfB само реагираше. Първият шанс дойде след 18 минути. Но Винсент Вермей пропусна чудесната възможност да поведе рано.

Следващото вълнение дойде след 30 минути. Защото прекъсване на пиенето в края на октомври поради високите температури – това би трябвало да е рядко явление. Дори и след това нищо не се промени. Фрайбург натискаше, Олденбург стоеше компактно и съответно до почивката нямаше голове.

Note
Note

След смяната играта продължи в подобен дух, което означаваше, че възможностите за гол бяха много малко. Фрайбург беше по-активен, но последният пас не дойде.

В 64-ата минута обаче превъзходството беше възнаградено. Kamer Krasniqi спъна професионалния играч на Freiburg Roland Sallai. Vermeij реализира отсъдената дузпа и поведе в резултата.

Реакцията на гостите? Това не се случи, Олденбург липсваше много в офанзивен план в този ден, но въпреки това остана вълнуващо, защото фрайбургите изпуснаха решението. И тогава имаше сцена, в която VfB можеше да изравни. Но Яник Енгелхардт спаси трите точки за SCF, като изчисти топката от голлинията.

Както вече споменахме, следващият мач на VfB е срещу RWE, докато Фрайбург играе с Динамо Дрезден в събота (5 ноември, 14:00 ч.).