След гала представление – Preußen Münster празнува промоция в Бундеслига 2

Двойната промоция е перфектна! SC Preußen Münster и SSV Ulm 1846 отпразнуваха двойната си промоция от Регионална лига в Бундеслига 2.

Огромна радост в Мюнстер! Носителите на орли победиха Унтерхахинг с 2:0 и подобно на шампионите от SSV Ulm 1846 преминаха от регионалната лига във 2-ра Бундеслига в рамките на две години. И то заслужено.

Преуспяващият Мюнстер, окуражаван от публиката, стартира като пожарна кола и започна мечтано на Хамер Щрасе. Себастиан Мроука вдигна ъглов удар, който Марк Лоренц насочи с плоска глава към първата греда. Първоначално играч на Хахинг успя да изчисти топката, преди тя да се озове отново в шестте метра на Мроука: той се изстреля и отбеляза – 1:0 (4′) Мюнстер!

Само три минути по-късно на стадион „Преусен“ настъпи следващата радост: преките съперници на Мюнстер за промоция, Jahn Regensburg, отстъпиха с 1:0 на Saarbrücken. В този момент прусаците щяха да заемат второто място в таблицата.

ПСЖ обаче трябваше първо да си напише домашното. Гостите от Бавария се засилиха, но Мюнстер нанесе нов удар след добър четвърт час.

Началото бе поставено с грешка в позиционирането на Маркус Швабъл, който не успя да огледа Лоренц при получаването на центриране отдясно на Малик Батмаз. Начинът, по който Лоренц (16 г.) вкара топката в мрежата от седем метра, беше наистина спиращ дъха

Мюнстер - Унтерхахинг 18 май 2024 г.
Мюнстер – Унтерхахинг 18 май 2024 г.

Симон Шердер (29) и Батмаз (31) можеха да увеличат преднината на Прусия още преди почивката. Въпреки това преднината от 2:0 на почивката беше достатъчна, за да се осигури победата.

През второто полувреме Максимилиан Шулце Нихуес спаси дузпа, отсъдена от Патрик Хобш малко след подновяването на играта. СКП обърна победата вкъщи и във Втора Бундеслига. Това е завръщане в долната дивизия на германския футбол след 33 (!) години.

Статистика на мача

Preußen Münster: Schulze Niehues – ter Horst, Scherder, Koulis, Böckle – Deters (58. Bouchama), Mrowca (81. Wegkamp), Bazzoli, M. Lorenz – Grodowski (81. Preißinger), Batmaz (68. Steczyk)

SpVgg Unterhaching: Heide – Schwabl, Schifferl, Stiefler, Lamby – Skarlatidis (73. Leuthard), Y. Stark (46. Zentrich), Krattenmacher (81. Schmid), Keller – Fetsch (73. S. Maier), Hobsch (61. Westermeier)

Съдия: Richard Hempel (Großnaundorf)

Голове: 1:0 Mrowca (4′), 2:0 M. Лоренц (17.)

Жълти картони: Кулис (10) / Ламби (8)

Специални инциденти: Schulze Niehues (Preußen Münster) спасява дузпа, отсъдена за нарушение на Hobsch (SpVgg Unterhaching) (53′)

Зрители: 12794 (разпродадено)