След емоционално завръщане – треньорът на Есен иска да участва в Купата на Долен Рейн

Областна лига Отборът на SV Burgaltendorf е непобеден във всички състезания от ноември 2022 г. насам. Треньорът Саша Хензе иска да продължи тази серия и в турнира за купата.

За Саша Хензе завръщането във Фогелхайм беше изключително емоционално. Треньорът на отбора от областната лига SV Burgaltendorf посети бившия си клуб Vogelheimer SV миналата неделя. В Лихтенхорст сега 45-годишният футболист действа първо като играч, а след това и като треньор в продължение на осем години от 2014 до 2022 г.

Хензе е оформил една ера във ВСВ. Сега, в 22-ия ден от мача, той се завърна на старото си място за първи път в състезателен мач. С успех: Бургталтендорф спечели преследваческия двубой с 2:1 и защити четвъртото си място в таблицата. Второто място е само на една точка от тях, а разликата до лидерите SG Schönebeck е осем точки.

Няколко дни по-късно Хензе говори за първия мач във Фогелхайм след доброволното си напускане през лятото: „Разбира се, че беше емоционално. Все още имам много приятели там. Беше приятно да видя отново много познати лица – особено Франк Бретшнайдер и Хасан Бугдачи. Бях много щастлив от това. Още през лятото бях получил почетно изпращане. По време на 90-те минути обаче цялото ми внимание беше насочено към моя отбор. Момчетата бяха тактически много дисциплинирани и успяха да изпълнят указанията. Беше много добър мач и от двете страни. Искаме да продължим да изпълняваме домашните си задачи и да оказваме натиск“.

Преди Хенсе и неговият отбор да продължат в лигата с домакинския мач (2 април, 15:00 ч.) срещу U23 на SSVg Velbert, на дневен ред е още един важен мач. В четвъртък вечер (30 март, 19:00 ч.) Бургталтендорф ще бъде домакин на отбора от областната лига ESG 99-06 в четвъртфиналите за купата на областта. При победа СВА ще се класира не само за полуфиналите, но и за Нидеррайнпокал през следващия сезон.

Всички футболисти от Есен знаят колко красив може да бъде Нидеррайнпокал. Това състезание винаги е привлекателно и доходоносно. Ние се продадохме много добре срещу RWE и постигнахме добър резултат. В четвъртък искаме отново да ударим билета си за Нидеррайнпокал.

Саша Хензе.

Клубът от окръжната лига все пак знае колко изгодно е състезанието от настоящия сезон за купата. Там клубът получи мечтания жребий от Rot-Weiss Essen в първия кръг и загуби – след страстна игра – с 0:5.

Хензе, който е треньор заедно с Андреас Крипел, се надява, че отборът му ще оправдае ролята си на фаворит срещу ESG, но знае колко трудна е задачата. „Целият футбол в Есен знае колко красив може да бъде Нидеррайнпокал. Това състезание винаги е привлекателно и доходоносно. Ние се продадохме много добре срещу RWE тогава и постигнахме добър резултат. В четвъртък искаме отново да ударим билета си за Нидеррайнпокал. Но това няма да е лесно. Няма да подценим съперниците си“, подчерта Хенсе.