След исканията „Новак вън“ – RWO пропилява преднината си

Фановете на „Рот-Вайс Оберхаузен“ искат уволнението на треньора преди началото на мача с „Липпщад“, а след това виждат как RWO пропилява преднина от 1:0.

Атмосферата в Rot-Weiß Oberhausen едва ли е можела да бъде по-напрегната преди началото на домакинския мач срещу SV Lippstadt. Феновете на RWO издигнаха транспарант зад вратата, на който пишеше „Новак вън“. Призив срещу треньора, който беше повторен с мощни викове.

След 90 минути разочарованието се увеличаваше. След равенството 0:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах II, Оберхаузен трябваше да приеме второто си равенство (1:1) срещу кандидат за изпадане в рамките на няколко дни. Още в началото Свен Крайер се противопостави на безпокойството и с удар от границата на наказателното поле направи 1:0. Малко след това той за малко не направи 2:0, след като бе изигран от Мориц Стопелкамп. Първоначално гостите се оставиха да бъдат напълно притиснати от Оберхаузен

Едва след половин час Липпщадт станаха по-смели. Ларс Холткамп имаше най-добрия шанс да направи 1:1, след като спечели един от многото двубои в средата на терена, но не успя да прехвърли свободния пред вратата Виктор Майер (42′).

RWO излезе на почивката по-активен, но SVL скоро отново стана по-смел. Наградата? Попадение за 1:1 чрез Майер. Загубата на владеене на топката, последвана от плашещо пасивна позиция в защитата на Оберхаузен, направи това възможно (57′).

След това RWO имаше възможност, но Себастиан Май стреля над (71′), но малко след това Робин Бенц създаде следващия шанс за гостите. Вратарят успя само да изчисти на линията (74′).

В заключителните етапи SV Lippstadt бяха по-близо до победата от домакините, но Бенц успя да запази чиста мрежа. Въпреки това равенството 1:1 в Оберхаузен едва ли щеше да осигури спокойствие