След три поражения в лигата – Wattenscheid се бори срещу отбор от регионалната лига

След слабия старт в Регионалната лига SG Wattenscheid искаше да натрупа самочувствие във Вестфаленпокал. Поне стигнаха до втория кръг.

В първия кръг на Вестфаленпокал SG Wattenscheid 09, издигнат от Регионалната лига, трябваше да играе срещу SV Hohenlimburg, отбор от Ландеслигата. Победата с 2:1 беше трудно извоювана.

Преди мача СГВ действаше активно на трансферния пазар и подписа с Тим Бърдарич за досега разклатената си защита. 22-годишният централен защитник за последно имаше договор с KFC Uerdingen.

Спортният директор на Wattenscheid Кристиан Позо-и-Тамайо подчерта: „С Тим успяхме да спечелим играч, който въпреки своите 22 години знае точно какво е важно в Регионалната лига. Той може да играе както в дефанзивното полузащитно поле, така и в центъра на защитата. През миналия сезон той доказа, че може да се наложи и на двете позиции. Радваме се, че той реши да се присъедини към 09.“

В мача за купата срещу клуба от Ландеслигата Бърдарич беше в състава, но не и в стартовата единайсеторка. А след трите поражения в началото на новия сезон стартът в турнира за купата също се провали. SV Hohenlimburg поведе след единадесет минути. Албиан Камай вкара за аутсайдерите.

Петнадесет минути по-късно Денис Кнабе изравни за отбора на треньора Кристиан Бричо. Те се прибраха в съблекалнята при резултат 1:1.

И след смяната до 67-ата минута Нико Бошняк не успя да вкара гол за Ватеншайд. Резултатът остава близък до края.

Във втория кръг SG Wattenscheid може да се изправи срещу труден съперник. В края на август SGW трябва да играе с победителя от мача между Rot-Weiß Hünsborn и Preußen Münster. Мюнстер е категоричен фаворит.

Но преди това SGW трябва да се събере в Регионалната лига. Следващата възможност е в събота (14:00 ч.) у дома срещу Фортуна Кьолн.