След 0:2 и 2:3 – RWO се класира за последните 16 мача

Rot-Weiß Oberhausen се пребори за място в следващия кръг на Нидеррайнпокал срещу отбор от Ландеслигата.

Пфу! Това не е това, което всички, свързани с Rot-Weiß Oberhausen, са си представяли. Отборът от регионалната лига се пребори за участие в 16-ия кръг на турнира за Купата на Долен Рейн срещу отбора на VfL Jüchen-Garzweiler, който е от регионалната лига. След като изоставаше с 0:2 и 2:3, РВО най-накрая спечели с 5:3.

Мачът започна изненадващо: Отборът от Ландеслигата изобщо не се скри на стадион Нидеррайн. Напротив, гостите дори поведоха след седем минути игра. Фатлум Ахмети се откъсна от границата на наказателното поле и получи кремав завършек, топката прехвърли вратаря на RWO Робин Бенц и се озова под напречната греда.

Отборът на треньора Йорн Новак от Оберхаузен трудно се справи с тима от Ландеслигата, който се защитаваше с всички сили и неколкократно направи пропуски. Ринор Рекса (26., 30.) на два пъти имаше възможност да изравни.

А тези, които не се възползват максимално от възможностите си, ще бъдат наказани. Стара футболна мъдрост, която трябваше да се окаже вярна до определен момент тази вечер. Ъглов удар на Юхен-Гарцвайлер, Свен Мозелер беше съборен по време на изпълнението и възпрепятстван да влети – съдията съответно отсъди дузпа. Ахмети беше благодарен – 2:0 (33.) за Ландеслигата!

От този момент нататък

RWO действаха с много гняв в корема – и бяха възнаградени. Фабиан Холтхаус (40-та) намали дефицита преди края на полувремето.

А малко след подновяването на играта отборът от регионалната лига изпита облекчение: Лукас Есер (52-ри) се подхлъзна неудачно в острата греда на RWO – 2:2 (52-ри).

Всеки, който смяташе, че оттук нататък само Оберхаузен ще отговаря за отбелязването на голове, се оказа в грешка.

Какъв гол! Изключителен ход с още по-красив завършек върна изоставащите в резултата. Току-що влезлият като резерва Паскал Мозелер разби топката ледено в ъгъла с опаковка от увереност – 3:2 за VfL Jüchen-Garzweiler след 60 минути.

Междувременно треньорът на Оберхаузен Новак вкара в игра всичките си постоянни играчи. RWO трябваше да се бори срещу срама. И това четвъртодивизионният отбор направи – в лицето на Мориц Стопелкамп, който вкара за 3:3 (73.)

А само минута по-късно Оберхаузен въздъхна с облекчение: Тобиас Бохе вкара за 4:3 и нокаутира храбро борещите се аутсайдери. Стопелкамп (в 83-ата минута) увеличи резултата на 5:3.

Оставаше ласкавото 5:3 за отбора от регионалната лига над отбора от Ландеслигата. Но както каза преди мача спортният директор на RWO Патрик Баудер: „В Нидеррайнпокал винаги става въпрос за преминаване в следващия кръг. Това е и нашата цел и наше задължение във вторник“. Отборът изпълни това свое задължение. След няколко дни никой няма да се пита „как“.