След 1:3 в Хофенхайм – време за почивка на Хофман?

Дошло ли е време за почивка на Филип Хофман от VfL Bochum? Нашите експерти обсъждат това след поражението с 3:1 във ВфЛ в разговор на „Ан Кастропер“.

Въпросът за нападателя присъства повече от всякога след поражението с 3:1 от ТСГ Хофенхайм. Филип Хофман отново бе в стартовата единайсеторка. За пореден път нападателят на VfL Бохум не успя да отбележи гол – както се случваше през целия сезон в Бундеслигата. Дали сега е подходящият момент за него да си вземе почивка?

„В момента Хофман става все по-малко опасен от мач на мач. Той не е вкарвал гол от два или три мача насам. Може би е време за творческа пауза“, казва Гюнтер Пол в новия епизод на „Ан Кастропер – предаването за разговори с VfL от WAZ и Радио Бохум“. Репортерът на WAZ Маркус Рензингхоф се съгласява с него: „Поне Хофман вече няма никакви аргументи в своя полза, а Томас Леч вече няма никакви аргументи да продължи да държи Хофман.“

Шлотербек се завръща

Специалистите на VfL Бохум също са загрижени за защитата. Бохум трябваше да се справя без Кевен Шлотербек поради отстраняване за жълт картон. В резултат на това Бернардо се премести на поста централен защитник, а Максимилиан Виттек – на поста ляв бек. Хофенхайм също трябваше да се справи с отсъствието на централния защитник Кевин Акпогума поради отстраняването му от игра с жълт картон. Рензингхоф обаче смята, че Зинсхайм е успял да компенсира това по-добре от VfL.

Лъч надежда: Шлотербек ще бъде отново готов за игра в предстоящия домакински мач срещу Унион Берлин в събота (15.30 ч./Sky). Отборът може да се възползва от това. „Удивително е колко бързо се превърна в опора“, казва Рензингхоф.

Експертът на VfL Бохум Гюнтер Пол, репортерът на WAZ Маркус Рензингхоф и водещият Михаел Екърд обсъждат кои позиции ще трябва да промени старши треньорът Томас Леч в мача срещу Унион Берлин в новия епизод на „Ан Кастропер – токпрограмата на VfL от WAZ и Радио Бохум“. Новите епизоди се публикуват всеки понеделник на уебсайтовете на WAZ и Radio Bochum. Всички епизоди са достъпни и тук в YouTube