След 449 дни: Wattenscheid прекъсва проклятието на Lohrheide и печели двубоя в мазето

SG Wattenscheid спечели сблъсъка от сутерена срещу FC Brünninghausen с 4:0 (1:0). Планът на старши треньора Енгин Явузаслан за мача проработи перфектно.

Целият Ватеншайд си отдъхна: След 449 дни без победа у дома на стадион „Лохрайде“, SG Ватеншайд успя да спечели още един състезателен мач пред собствените си фенове и постави възклицателен знак в битката за изпадане. Традиционният клуб характеризира важния двубой от долната част на Оберлигата със страстна игра и спечели с 4:0 (1:0) срещу ФК Брюнингхаузен.

„Планът ни за мача проработи още от самото начало. Отборът ми беше добре подготвен за мача. Искахме да владеем вторите топки веднага, когато спечелим топката, и да се стремим да превключваме играта във формация „едно-две“ през крилата“, разкри старши треньорът на SGW Енгин Явузаслан.

Ходът на мача обаче можеше да бъде съвсем различен, ако гостите от Дортмунд бяха пропуснали стопроцентовия си първи шанс за гол. В ситуация на контраатака след свой ъглов удар Юлиан Трап побягна сам към стража на SGW Никлас Любке, който реши двубоя един на един в своя полза (20′). Въпреки това Wattenscheid бяха по-активният отбор и доминираха в играта – но първоначално им липсваше откриването на резултата.

Малко преди края на полувремето моментът настъпи: Фабрицио Фили първо принуди стража на Брюнингхаузен Леон Брода да спасява от близко разстояние, а след това новото попълнение Давид Лохайдер прокара последвалия удар над линията за 1:0 (44′). Явузаслан беше уверен в победата: „Когато на полувремето седнахме в съблекалнята, видях в очите на моите играчи, че няма да отстъпят в този мач. Искахме да се вложим още повече през второто полувреме и бяхме алчни. Дължахме това на феновете.“

И SGW наистина се справиха още по-добре след почивката. Отново това беше привличащият вниманието креативен човек Фили, който просто не успя да отбележи, като този път удари вътрешната страна на гредата (49′). Нико Тиер и голмайсторът Умут Йълдъз имаха повече късмет, като комбинираха, за да направят резултата 2:0 (54′). Когато SGW „се разиграват до безумие“, както правеха в тези ситуации, е „много трудно да се защитаваш“, анализира треньорът Явузаслан и похвали отбора си: „Бяхме по-добрият отбор във всички области. Това беше точно отношението и манталитетът, от които се нуждаем.“

Схема:

SG Wattenscheid: Любке – Камински, Качмаз, Хаар, Да Коста Перейра (72. Шуриг) – Ел Мансури (86. Яник), Тиер, Фили (77. Фират), Вибел, Йълдъз (75. Куонанг) – Лохайдер (64. Казалино)

ФК Брюнингхаузен: Брода – Крузе (81. Гарандо), Лоренц, Вичорек, Травински (58. Лискунов), Ел Хамаси – Текин, Иванчич (58. Кодра), Трап – Гондрум, Каягди (70. Розовски)

Съдия: Thorsten Milde

Голове: 1:0 Лохайдер (44′), 2:0 Йълдъз (54′), 3:0 Казалино (68′ / дузпа), 4:0 Ел Мансури (84′)

Зрители: 718

Влезлият на смяна Феликс Казалино (68-ата минута от дузпа) и Джамал Ел Мансури (84-ата минута) в крайна сметка увеличиха крайния резултат на 4:0. След това нямаше как да спрат феновете по трибуните. Три точки в Лохрайде – феновете на SGW не бяха успявали да изпитат това чувство от почти 15 месеца.

„Подобна серия без победа не може да се повтори. Това беше еднократен случай“, обяви Явузаслан и похвали търпеливите привърженици: „Трябва да бъдем като скала в нашия салон и да затрудняваме всеки съперник. Можеше да се види какво означава тази победа за зрителите. Когато феновете извикаха отбора в ъгъла, просто имах гъши тръпки“.

SG Wattenscheid може да постигне още един по-добър резултат у дома следващата седмица, когато приема TuS Bövinghausen, следващия клуб от Дортмунд (10/03, 15:00 ч.). По същото време ФК Брунингхаузен ще бъде домакин на Шпилферайнгунг Еркеншвик