След Rot-Weiss Essen – 1860 победи и следващия топ отбор

TSV 1860 Мюнхен доказа добрата си форма, като победи следващия топ отбор.

Освобождение срещу Инголщат: TSV 1860 Мюнхен въздъхна с облекчение след втората си поредна домакинска победа. След като победиха Rot-Weiss Essen (2:0), „лъвовете“ спечелиха и баварското дерби срещу FC Ingolstadt с 3:1. Две победи срещу двама претенденти за промоция.

След три победи и три равенства от шест мача през новата година под ръководството на новия треньор Аргириос Гианикис, който навремето бе треньор и на RWE, лъвовете вече са на осем точки от 17-ото място. „Има още дълъг път, оставаме фокусирани и концентрирани“, подчерта Гианикис пред „Magenta TV“ след победата над FCI.

Файн Лакенмахер (15′), автогол на Мариус Фанк (58′) и Лерой Квадво (90.+1) осигуриха победата на мюнхенци. Янник Маус (71-ва дузпа) доближи в един момент Инголщат, който изпусна четвъртото място.

ФК Халешер претърпя неуспех в битката си за оставане в лигата с равенство 2:3 (2:2) срещу Ерцгебирге Ауе. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Ауе нанасяше ответни удари и в двата случая. След като Янес Волерт беше изгонен за аварийно спиране (65′), Марвин Стефаняк реализира дузпата (66′), за да донесе победата на Ауе.

Хале остава в опасност от изпадане на 16-о място, само на една точка пред 17-ия Валдхоф Манхайм. Зад тях се крият VfB Любек (22 точки) и MSV Дуисбург (20). Клубът от дъното на класирането SC Freiburg II вече е изпаднал с едва десет точки.

Мачът между 1. FC Saarbrücken и SpVgg Unterhaching, насрочен за неделя от 19:30 ч., беше отменен още в четвъртък заради запустелия терен на „Лудвигспаркщадион“, както преди това и четвъртфиналът на домакините за Купата на DFB срещу Борусия Мьонхенгладбах. wozi with sid

Статистика на мача

Мюнхен: Хилер – Райнталер, Верлаат, Глюк, Квадво – Ридер, Щарке – Шрьотер (77. Уро-Тагба), Гутау (77. Грейлингер), Нанкиши (19. Вренеци) – Лакенмахер (89. Фрей).

Инголщат: Функ – Костли, Цветинович, Лоренц, Зайферт (87. Кюгел) – Кайдел (69. Малоун), Фрьоде – Копач, Маузе, Канурич (62. Дитген) – Грьонинг (62. Кайо).

Съдия: Робин Браун (Wuppertal)

Голове: 1:0 Lakenmacher (15′), 2:0 Funk (58′, автогол), 2:1 Mause (71′, дузпа), 3:1 Ouro-Tagba (90.+1)

Жълти картони: Вренези (2), Хилер (2) – Фроде (3), Копач (2), Дитген, Костли (4)

Зрители: 15 000 (разпродадено)